vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Márquez: Bez rizika to nejde

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Márquez: Bez rizika to nejde
16.01.2022
 

Marc Márquez komentoval svoji nehodu při tréninku a dodává, že každý trénink motocyklového závodníka obsahuje jistou míru rizika.


Marc Márquez by měl dle nejnovějších informací zasáhnout již do předsezónních testů, které se budou konat na okruhu v malajském Sepangu a indonéské trati Mandalika. Nyní se jezdec továrního týmu Repsol Honda vyjádřil ke zranění, které jej vyřadilo z účasti v závěru sezony 2021.

Dle slov Marca je sice trénink na motokrosových motocyklech riskantní, zároveň ale dodává, že stejně riskantní je, když bude trénovat na litrovém superbiku na závodní trati.

„Offroadové motorky jsou nebezpečné, ale nebezpečné bude i to, když vezmu litrovou CBR 1000 RR a vyjedu s ní na závodní okruh. Zároveň je jasné, že jako závodník mistrovství světa musíte trénovat. Mě se tato nehoda stala během běžného dne, kdy jsem trénoval kousek od Cervery s Josepem Garciou. Riziko je zde vždy a při všech typech tréninku. Samozřejmě, mohl bych sedět doma na sedačce a nepodstupovat žádné riziko, ale s takovým přístupem nikdy nebudete nejrychlejším jezdcem na světě,“ řekl Marc Márquez.