vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Márquez: Přichází nová generace

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Márquez: Přichází nová generace
13.05.2021
 

Marc Márquez přiznává, že už i on sám pozoruje skutečnost, jak do MotoGP přichází další generace mladších jezdců.


Marc Márquez se letos po celé jedné sezoně mimo Paddock vrátil na startovní rošt královské kubatury MotoGP a opět si postupně zvyká na život v závodním tempu. Jak nyní španělský závodník prozradil, roční pauza byla opravdu dlouhá, a i za tuto relativně krátkou dobu se toho spousta změnila.

Zároveň Marc upozornil na řadu mladých a rychlých talentů, které do MotoGP proudí z nižších kubatur a dokáží se velmi rychle adaptovat. 

„Je mi 28 let a stále se cítím mladý, ale je pravdou, že od těchto mladých jezdců se určitě mohu něco naučit. Je ale pravdou, že když jste celý jeden rok mimo život na závodních tratích, není snadné se vrátit. Můžete pozorovat, jak někteří jezdci mění svůj jezdecký styl, mění se i motorky. Je opravdu zajímavé, kolik se toho změní i za tak krátkou dobu. I s příchodem nové generace se ale cítím stále konkurenceschopný. Určitě ale jednou přijde den, kdy si budu muset říct, že nová generace už je lepší než já. Pak se musíte rozhodnout, zda chcete pokračovat nebo skončit,“ řekl Marc Márquez.