KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marquez si takto návrat nepředstavoval

Foto: Honda
Marquez si takto návrat nepředstavoval
19.09.2022
 

Espargaro bere bod, zatímco Marquez během dramatické GP Aragonie padá.


V dramatické a komplikované Grand Prix Aragonie přerušil Marc Marquez svůj první závod po slibném startu, zatímco Pol Espargaro se snažil překonat nepřízeň osudu a skončit na bodech.
Díky bleskovému startu Marca Marqueze poskočil jezdec týmu Repsol Honda během úvodních zatáček z 13. místa na startovním roštu na šesté. Jeho závod bohužel nepokračoval, protože ve třetí zatáčce došlo ke smyku zadní části stroje a kontaktu s Fabiem Quartararem. V zadní části Marquezovy Hondy se následně zasekl kus Quartararova motocyklu, což způsobilo následný mechanický problém a kontakt s Takaakim Nakagamim z LCR Honda. V důsledku toho zajel Marquez na konci prvního kola do boxů a předčasně ukončil svůj návrat do závodu.
Pol Espargaro odešel z komplikovaného víkendu v Aragonii s jediným bodem za 15. místo. Úhybný manévr, kterým se jezdec týmu Repsol Honda vyhnul Nakagamimu v prvním kole, způsobil, že jezdec musel po zbytek závodu dohánět ztrátu. Espargaro se snažil nasadit stálé a konzistentní tempo, bojoval uvnitř skupiny a několik kol před koncem získal zpět 15. místo. Nyní má Espargaro víkend v Aragonii za sebou a jeho cílem je domácí závod Hondy v Motegi.

Marc Maquez
„Do závodu jsem odstartoval opravdu dobře a bojoval jsem o první pětku, když zhasla světla, převládly instinkty. Ale pak jsem ve třetí zatáčce trochu ztratil zadek, takže jsem zavřel plyn a problém byl v tom, že Fabio byl pak super blízko mě. To je normální, k závodění patří být v prvních kolech blízko a snažit se o pohyb při změně směru jízdy, jen jsme měli smůlu na ten kontakt s Fabiem. Pak to všechno začalo, v páté zatáčce jsem cítil něco divného a vlastně jsem úplně nevěděl, co se děje. V 7. zatáčce mě Nakagami předjel a jel do šířky, ale když jsem aktivoval zadní zařízení, cítil jsem, jako by se zadní kolo zablokovalo. Pak se vše odehrálo najednou, protože motorka se s tímto zablokováním pohybovala doleva a já se ocitl v kontaktu s Takou. Poté jsem odstoupil. Šel jsem se omluvit Takovi a jeho týmu, protože jeho závod byl ukončen situací, kterou jsme měli. Omlouvám se jemu i Fabiovi.“

Pol Espargaro
„Dnes to byl opravdu těžký závod a my jsme neměli potřebnou rychlost, abychom dokázali něco víc. Celý víkend jsem se na motorce necítil pohodlně a dnes jsme měli hodně dlouhou vzdálenost, abychom se pokusili zotavit. První kolo bylo hodně komplikované, všude bylo karbonové vlákno a já se musel postavit, abych se vyhnul Takovi. Dnes večer jedu domů a zítra nasedneme do letadla do Japonska, takže přepneme myšlenky do japonského módu, těším se, že zase uvidím všechny japonské fanoušky.“