vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. září do 19. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Maverick Vinales nejrychlejší v testu

Foto: Yamaha
Maverick Vinales nejrychlejší v testu
04.05.2021
 

Tovární pilot Yamahy, Španěl Maverick Vinales, zajel v pondělním testu MotoGP nejrychlejší čas.


Maverick Viñales, španělský pilot továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, si užil velmi produktivní den testování na okruhu Circuito de Jerez - Ángel Nieto. Španěl využil jednodenního oficiálního testu IRTA, aby pracoval na pozdním brzdění a zlepšení zatáčení. Osmihodinové testování zakončil s nejrychlejším časem ze všech testujících pilotů 1:36,879.

Druhý z pilotů továrny Yamaha, Francouz Fabio Quartararo, se tohoto testu nezúčastnil, když volný den využil k návštěvě lékařů, u kterých podstoupil vyšetření ruky, která mu v nedělní Grand Prix Španělska ztížila cestu za případným pódiem.

MAVERICK VIÑALES
„Nezkoušeli jsme žádné nové díly. Jen jsem se snažil dát do toho trochu víc a naučit se zkusit brzdit o něco později. Zdálo se, že to funguje. Ráno jsem byl opravdu dobrý, podmínky byly úžasné, takže jsme mohli jezdit velmi rychle. Odpoledne byly podmínky trochu komplikovanější, ale stále jsme jeli velmi rychle. Vyzkoušeli jsme si simulaci závodu a byl jsem docela spokojený. Věřím tedy v Le Mans, protože si myslím, že dnes jsme našli to, co jsem potřeboval, v Portimau a tady v Jerezu. Teď mám k motocyklu větší důvěru. Najezdil jsem více kol a trochu se přizpůsobil. Nyní se cítím dobře. Myslím, že v Le Mans se můžeme soustředit na to, abychom byli o něco rychlejší.“