KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Miller: Je to hloupé pravidlo

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Miller: Je to hloupé pravidlo
31.10.2020
 

Jack Miller kritizoval pravidlo, kdy pokud jede jezdec pod žlutými vlajkami rychle, je mu jeho kolo automaticky stornováno.


V současné době v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů platí pravidlo, kdy když jezdec najede do některého ze sektorů, kde jsou vyvěšeny žluté vlajky, je mu jeho rychle kolo automaticky vyškrtnuto.

K tomuto pravidlu se nyní vyjádřil australský závodník Jack Miller, jenž prohlásil, že se jedná opravdu o hloupé pravidlo, které již v průběhu letošní sezony řadu jezdců poškodilo.

„Jedná se o velmi diskutabilní pravidlo, které již poškodilo řadu jezdců. Vše ukazuje, že ten systém vyhodnocování je chybný a nefunguje dokonale. Můj názor je od začátku, co to bylo zavedeno, stejný – jedná se o hloubí pravidlo. Nakonec závodíme motocyklové závody a je to nebezpečný sport, samozřejmě, že když na trati vidím žlutou vlajku, trošku zpomalím. Pak je zde ale samozřejmě druhý případ, kdy když zde nevidím žádné nebezpečí, tak jednoduše jedu dál. Spíše by nás měli trestat za to, když spadneme v zatáčce, kde jsou žluté vlajky, tak to bylo v minulosti. Ve spoustě případů je to ale příliš přísné,“ řekl Jack Miller.