vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Mir: Příští rok bude jiný

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Suzuki
Mir: Příští rok bude jiný
29.11.2020
 

Joan Mir prohlásil, že pokud bude chtít v příští sezoně bojovat proti Marcu Márquezovi, musí se Suzuki přes zimu ještě zlepšit.


Španělský závodník Joan Mir na motocyklu Suzuki vyhrál v letošní sezoně svůj premiérový titul mistra světa. Samotný Mir ale dobře ví, že letošní sezona byla hodně odlišná, a to jak počtem závodních víkendů, tak i absencí loňského mistra světa Marca Márqueze.

Jak nyní Mir prohlásil, Suzuki má konkurenceschopnou motorku a v roce 2021 bude chtít zabojovat o obhajobu mistrovského titulu. Zároveň ale dodává, že v příštím roce bude mít na trati opět jednoho z nejsilnějších soupeřů v podobě Marca Márqueze na tovární Repsol Hondě.

„V letošním roce jsme dokázali, že jsme konkurenceschopní. Zároveň ale víme, že příští rok bude zpět Marc a opět bude mít jednu z nejlepších motorek na startovním roštu, což v kombinaci s jeho schopnostmi dokazoval v uplynulých osmi letech. Pokud s ním budeme chtít bojovat, musíme se dál zlepšovat a naše motorka musí být rychlejší v trénincích a kvalifikacích. To vše bude nutné k tomu, abychom byli schopni v závodech bojovat proti Marcovi,“ řekl Joan Mir.