KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Na Qartarara čeká katedrála rychlosti

Foto: Yamaha
Na Qartarara čeká katedrála rychlosti
23.06.2022
 

Po bezchybném vítězství na Sachsenringu minulou neděli je tým Monster Energy MotoGP plně motivován na 11. kolo, které se koná tento víkend na okruhu TT v nizozemském Assenu. GP Nizozemska je posledním závodem před letní přestávkou MotoGP.


Jezdci Monster Energy Yamaha MotoGP opouštěli Sachsenring v euforii po dokonalém vítězství Fabia Quartarara. Zamířili na západ na okruh TT Assen, nizozemskou trať, která je často označována jako "katedrála" motocyklového sportu.
Quartararo předvedl minulou neděli na Sachsenringu heroickou jízdu. Přestože se cítil nemocný, dokázal v nesnesitelném vedru překonat pole jezdců MotoGP a vybojovat ohromující vítězství. Nyní vede šampionát o 34 bodů. Po svém prvním vítězství na německé půdě na okruhu, který považuje za náročný, se Francouz cítí ještě pozitivněji, pokud jde o jeho šance v Motul TT Assen na okruhu, který miluje. El Diablo zatím v Nizozemsku zaznamenal několik působivých výsledků. Ve svém premiérovém ročníku Moto3 (2015) si tam zajistil druhé místo. V roce 2018 tento úspěch vyrovnal ve třídě Moto2 a v roce 2019 na něj navázal třetím místem ve třídě MotoGP a v roce 2021 po roční pandemické pauze v Assenu zvítězil.
Franco Morbidelli v GP Německa nasadil solidní závodní tempo, ale za oblast, kde se musí zlepšit, označil jízdu na nových měkkých pneumatikách. Ačkoli jsou předpovědi na tento víkend špatné, doufá, že budou mít nějaký čas na suché trati, aby na této záležitosti zapracovali. V minulosti se Ital na oblíbené nizozemské trati těšil dobrým výsledkům. V roce 2016 si zde zajistil třetí místo ve třídě Moto2, na které o rok později navázal vítězstvím v Moto2. Na motocyklu MotoGP jel na okruhu TT v Assenu pouze jednou, a to v roce 2019, kdy obsadil páté místo.

Fabio Quartararo
„Z vítězství na Sachsenringu mám obrovskou radost. V Barceloně se mi jelo dobře, ale na Sachsenringu to bylo svým způsobem ještě lepší, protože jsem to zvládl, i když jsem se necítil dobře. Užil jsem si pár dní odpočinku a teď už se cítím zase lépe, takže jsem připraven na závod v Assenu. Na loňský rok tam máme s týmem dobré vzpomínky. Je to jeden z mých nejoblíbenějších okruhů, takže si myslím, že se nám může opět dařit.“

Franco Morbidelli
„Po víkendu na Sachsenringu se chci co nejdříve vrátit k práci. Víme, kde se musíme zlepšit. Naše závodní tempo je docela slušné, ale musíme zlepšit náš výkon na nových měkkých pneumatikách. Není to snadné kvůli omezenému přídělu měkkých pneumatik, ale pokusíme se udělat další krok. Je jasné, že nás čeká hodně práce, abychom to dohnali, zejména proto, že jsem na trati v Assenu v posledních dvou letech nejel: v roce 2020 kvůli pandemii a v roce 2021 kvůli zranění kolena. Takže budeme muset tvrdě pracovat. Doufáme, že budeme mít čas na suché trati, abychom mohli udělat pokrok.“