KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Na tým Gresini Racing čeká Red Bull Ring

Foto: Gresini Racing
Na tým Gresini Racing čeká Red Bull Ring
18.08.2022
 

Další zastávkou v kalendáři MotoGP je pro tým Gresini Racing závod královské kategorie na okruhu Red Bull Ring v Rakousku.


Red Bull Ring, jeden z nejinovativnějších okruhů v kalendáři, čeká letos na tým Gresini MotoGP s odlišným uspořádáním oproti závodům pořádaným v předchozích letech (od roku 2016 do roku 2021), a to díky nové šikaně mezi první a druhou zatáčkou, která vynuluje všechny dosavadní rekordy a znemožní jakékoli srovnání s minulými časy na kolo.
Na rakouský areál mají v týmové garáži kontrastní vzpomínky. Na jedné straně tam Enea Bastianini už stál na stupních vítězů v letech 2016 a 2018 (třída Moto3), ale ve střední třídě tam toho kvůli zranění moc nenajezdil, stejně tak v loňském závodě MotoGP.
Pokud jde o Fabia Di Giannantonia, je to pravděpodobně nejméně vhodný okruh pro jeho jezdecký styl. Jezdec s číslem 49 zatím na Red Bull Ringu ve své kariéře vždy skončil v první patnáctce, ale nikdy nedojel výš než šestý (2017 v Moto3).

Enea Bastianini
„Red Bull Ring je určitě okruh, který mám rád a na kterém se mi v minulosti dařilo, zejména v nižších třídách. Loni jsme s Ducati měli smůlu v závodě, ale zároveň jsme byli po celý víkend velmi konkurenceschopní, a to je dobrá předzvěst. Cílem je pokračovat stejným způsobem jako na Silverstonu a nadále se pohybovat na předních příčkách.“

Fabio Di Giannantonio
„Red Bull Ring byl pro mě vždycky náročnou tratí a zatím se mi tam nepodařilo dosáhnout žádného špičkového výsledku, proto si myslím, že je čas to změnit. Vracíme se z náročného víkendu v Silverstonu a chceme to napravit. Musíme začít od nuly, získat zpět ztracený pocit, bodovat a vrátit se na úroveň formy z počátku sezony.“