Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.

Nakagami po trestu devátý

15.09.2020

Takaaki Nakagami dokončil Grand Prix San Marina na deváté pozici.

Jediným jezdcem týmu LCR Honda MotoGP byl v Grand Prix San Marina Japonec Takaaki Nakagami. Ten na okruhu v Misanu dokázal zdatně čelit soupeřům a do cíle dojet na osmé pozici, ze které však byl díky penalizaci odsunut o jedno místo dozadu. Do celkové klasifikace si tak připsal sedm bodů, které se udělují za devátou pozici.

Takaaki Nakagami
„Dnes byl pro nás rozhodně celkem pozitivní závod, protože včera a v pátek jsme ztráceli čas. V kvalifikaci jsme nepodali dostatečně dobrý výkon - 14. místo na startovním roštu není pro závod dobré. Ale s novou technikou na holeshot se na startu rozhodně zlepšujeme. Během závodu byly časy na kolo docela konzistentní kolem 33,1 nebo 33,2, ale dnes ráno jsme zajeli nejlepší čas, který byl pro tým opravdu, opravdu dobrý. Dokázali jsme se dostat na 1:32. Bohužel v závodě jsme to nedokázali, takže musíme pochopit, jaký je rozdíl mezi warm upem a závodem. Je to další top10, ale musíme zjistit, jak se v příštím závodě můžeme zlepšit. Určitě v příštím závodě chceme znovu bojovat o pódium. Opravdu se těšíme na další závodní víkend v Misanu, zůstaneme pozitivní a budeme dál tvrdě pracovat, abychom získali první pódium.“