KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oba jezdci Tech3 v domácí GP havarovali

Foto: Team Tech3 KTM Factory Racing
Oba jezdci Tech3 v domácí GP havarovali
16.05.2022
 

Nezapomenutelný víkend pro Tech3 KTM Factory Racing v Le Mans.


Tým Tech3 KTM Factory Racing absolvoval v Le Mans svůj sedmý start v sezóně na SHARK Grand Prix de France s rekordní účastí francouzských motocyklových fanoušků, kteří se poprvé od roku 2019 vrátili v plném počtu. Atmosféra byla velmi výjimečná, když diváci před startem závodu zpívali svou národní hymnu, ikonickou Marseillaisu. Nováčci Remy Gardner a Raul Fernandez startovali z dvaadvacáté, respektive čtyřiadvacáté pozice po náročné sobotní kvalifikaci na slavném okruhu Bugatti.
Remy byl jedním ze tří jezdců na startovním roštu, kteří vyrazili s tvrdou pneumatikou vpředu. Z dvaadvacáté pozice skvěle odstartoval a rychle se dostal na pozice blízko první patnáctky. Bohužel kontakt s dalším nováčkem Fabiem Di Giannantoniem způsobil Remyho pád v sedmé zatáčce teprve čtvrtého kola.
Na druhé straně garáže startoval ze zadní části startovního roštu Raul Fernandez, který se vrátil k závodění poté, co vynechal Grand Prix Portugalska i Španělska. Ačkoli byl prohlášen za způsobilého k závodu, zápěstí Španěla po celý víkend stále bolelo. Odpoledne se postavil na start sedmého závodu MotoGP s pneumatikou medium vpředu a soft vzadu, stejně jako většina pilotů. Start do závodu nebyl ideální, protože ztratil čelo skupiny. Bohužel v šesté zatáčce sedmého kola přišel o předek, když se snažil dohnat skupinu jezdců před sebou.

Remy Gardner
„Grand Prix Francie pro nás byl velmi náročný víkend. V pátek a v sobotu jsme se snažili najít dobré tempo nebo správné nastavení, ale dnes se zdálo, že se nám podařilo udělat malý krok. Fabio Di Giannantonio mi zavřel dveře pod nosem, dostal jsem highsided a bohužel odstoupil.“

Raul Fernandez
„Dnes je nejdůležitější, že jsem po havárii v pořádku, takže mám štěstí. Jsem ze sebe opravdu zklamaný. Před výjezdem z garáže jsem si řekl, že musím dokončit závod pro svůj tým, pro jejich domácí Grand Prix, takže se jim chci omluvit. Na začátku závodu jsem příliš tlačil ve snaze dostihnout skupinu jezdců přede mnou a nakonec jsem udělal chybu, přišel o přední pneumatiku a havaroval. I když mě ruka stále bolí, dnes jsem se přibližoval Remymu Gardnerovi a jezdcům na továrních KTM, takže je to velká škoda.
Procházíme teď těžkým obdobím. Musíme dál tvrdě pracovat a hledat, jak zlepšit naše motorky, abychom byli rychlejší a cítili se na nich jistěji. Cílem je také užít si jízdu, protože když bojujete na konci startovního pole, není to moc zábavné.“