CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oliveira a Fernandez měli úspěšný test

Foto: RNF MotoGP Team
Oliveira a Fernandez měli úspěšný test
16.03.2023
 

Tým RNF MotoGP na Autodromo Internacional do Algarve ukončil předsezonní testování s pozitivním výhledem na nadcházejících 21 kol mistrovství světa MotoGP 2023.


Slunečné počasí a slušné teploty provázely poslední testování před sezónou mistrovství světa MotoGP 2023 na Autodromo Internacional do Algarve. Stejně jako v sobotu mohli oba jezdci týmu RNF MotoGP, Miguel Oliveira a Raul Fernandez, i v neděli využít plný čas na trati od rána až do západu slunce.
Oliveira, který má za sebou stále více kol na své Aprilii RS-GP a s domácí tratí se sžil, v neděli poměrně rychle vylepšil své nejrychlejší kolo ze soboty. Místní portugalský hrdina najel během dvou dnů testování celkem 147 kol. V neděli zajel o 1,024 sekundy rychleji než první den a oficiální test zakončil na P11, pouhých 0,616 sekundy od nejrychlejšího.
Fernandez mezitím udělal výrazné kroky. Po pátém nejrychlejším čase celého pole MotoGP v sobotu zakončil test na 16. pozici, 0,270 sekundy za svým týmovým kolegou, a zajel své osobní nejrychlejší kolo v historii Portimaa. Mladý Španěl najel v sobotu a v neděli 127 kol a cítí se připraven a dychtivý zahájit novou sezonu s velkou motivací.

Miguel Oliveira
„Po dnešku jsme na dobré cestě do první Grand Prix. I když bychom chtěli být v pořadí trochu více vpředu, naše tempo bylo poměrně silné a drželi jsme se ho po celý den, což je dobré. Bohužel jsem dnes odpoledne při útoku na čas měl menší pád, tlačil jsem a už se nedalo nic dělat. Máme na čem pracovat, jen musím začít závodní víkend, abychom viděli, jak na tom jsme.“

Raul Fernandez
„S naším testem jsem opravdu spokojený, zejména s tím dnešním. Měli jsme skvělý den a pracovali jsme sami na tempu. Rychlost je velmi dobrá. V poslední chvíli, když jsem se snažil o útok na čas, jsem měl menší pád. Za to se chci svému týmu omluvit. Ale každopádně i díky nim jsme odvedli opravdu dobrou práci. Jsem velmi šťastný, máme úžasnou motorku a myslím, že sezona 2023 pro nás bude velmi pěkná. Aprilia loni pracovala opravdu dobře, vytvořila fantastickou motorku a já jsem celkově velmi spokojený.“