CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Panigale V4 2022 World Champion Replica

Foto: Ducati
Panigale V4 2022 World Champion Replica
18.12.2022
 

Dvě limitované edice Ducati Panigale V4 oslavují světové tituly Francesca Bagnaii a Álvara Bautisty.


Ducati oslavuje double vítězství v MotoGP a WorldSBK vytvořením dvou speciálních sérií motocyklů Panigale V4 inspirovaných modely Desmosedici GP a Panigale V4 R mistrů světa Francesca Bagnaii a Álvara Bautisty. Slavnostní motocykly byly představeny během tiskové konference předcházející akci "Campioni in Piazza2", při níž Ducati se svými fanoušky oslavuje tento historický dvojitý úspěch.

Rok 2022 byl pro značku Ducati neuvěřitelný. Boloňský výrobce se poprvé ve své historii stal mistrem světa v MotoGP i WorldSBK ve stejné sezóně. Výsledek snů, který se stal skutečností díky výjimečné práci inženýrů, týmů a jezdců. Dvojnásobný triumf, který chtěla Ducati oslavit dvěma jedinečnými sběratelskými modely.

Na dvou speciálních sériích, vyrobených na základě modelu Panigale V4 S, se objeví zbarvení motocyklů Pecco Bagnaii #63 a Álvaro Bautisty #19. Každý motocykl ze série bude jedinečný díky originálnímu autogramu jezdce na nádrži, který bude následně chráněn vrstvou bezbarvého laku. Oba motocykly vyrobené v číslované a limitované sérii oslavují svými výrobními čísly rok narození značky Ducati. Ve skutečnosti bude každá série čítat pouze 260 kusů, a to na počest roku 1926, kdy byla společnost založena.

Stejně jako závodní motocykly, jimiž jsou inspirovány, jsou motocykly Panigale V4 2022 World Champion Replica nabízeny pouze v jednomístné konfiguraci a jsou vylepšeny horním upínacím rámem z předlitého hliníku s laserovým gravírováním názvu modelu a čísla. Technická výbava se může pochlubit použitím devítikotoučové suché spojky STM-EVO SBK, tlumičem výfuku Akrapovič street-legal (o 2 kg lehčí než sériová jednotka modelu Panigale V4), brzdovým systémem Brembo vylepšeným třmeny Stylema® R a válcem MCS s dálkovým seřízením, nastavitelnými stupačkami z předlitého hliníku Rizoma a závodním plexi.

Dalšími technickými detaily, které charakterizují tyto speciální motocykly, jsou tepelný štít zadního výfukového potrubí, kryt alternátoru, přední a zadní blatníky a přední brzdy, které jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Z uhlíkových vláken v kombinaci s titanem je vyroben také kryt chránící jednostrannou kyvnou vidlici. A konečně série věnovaná Álvarovi Bautistovi #19 obsahuje nádrž z hliníku, kterou najdeme na propracovanějších verzích modelu Panigale V4.

Každý motocykl bude dodán v boxu se speciální grafikou a bude k němu přiložen certifikát pravosti, vlastní plachta pro zakrytí motocyklu a systém sběru dat Ducati Data Analyser+. Ti, kteří budou chtít využít výkon těchto dvou motocyklů na okruhu, si budou moci namontovat další dodávané příslušenství, jako je otevřený kryt spojky z uhlíkových vláken, sady pro odstranění registrační značky a zrcátek a závodní uzávěr paliva z předlitého hliníku.