CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pedrosa pojede GP Španělska

Foto: KTM
Pedrosa pojede GP Španělska
27.01.2023
 

Red Bull KTM Factory Racing počítá s přítomností testovacího jezdce a legendy MotoGP Daniho Pedrosy pro dubnový závod Gran Premio de España na okruhu Circuit de Jerez - Angel Nieto, tedy pro čtvrté kolo MotoGP z 21 v sezóně 2023.


Vítěz 31 Grand Prix MotoGP bude s motocyklem KTM RC16 závodit podruhé. Poprvé to bylo na Red Bull Ringu při Grand Prix Štýrska 2021, kde získal body za desáté místo. Pedrosa je od roku 2019 součástí komplexního testovacího týmu a spolu s dalším bývalým vítězem Grand Prix Mikou Kalliem pomohl vymodelovat KTM RC16 k dosažení vítězství a pódií.
Pedrosa vyhrál v Jerezu čtyři Velké ceny. V roce 2017 si na místě v jižním Španělsku připsal 30. vítězství v MotoGP v kariéře (53. v mistrovství světa přes třídy 125, 250 a premiérovou třídu). Devětkrát stanul na stupních vítězů v Jerezu. V roce 2023 bude sdílet garáž se současnými jezdci týmu Red Bull KTM Factory Racing Bradem Binderem a Jackem Millerem.

Francesco Guidotti, manažer týmu Red Bull KTM Factory Racing
„Je to fantastická zpráva, že se Dani chce v letošní sezóně objevit v MotoGP a Jerez dává dobrý smysl, protože je to pro nás oblíbené místo pro testování a navíc ho velmi dobře zná. Bude to pro něj ideální příležitost získat další informace pro budoucí vývoj našeho závodního motocyklu a těšíme se, že bude s námi v boxech.“

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport
„Mika Kallio, Dani Pedrosa a celý náš testovací program je tak důležitý a samozřejmě mají omezený čas na trati. Dani je silný chlapík se silnou mentalitou a vždycky jsme říkali, že když bude chtít jet na divokou kartu, tak mu to rádi splníme. Perfektní "test" je vždycky závodní situace. Pokud můžeme pracovat na budoucích vývojových dílech, pak je to superdůležité. Jsem velmi rád, že Dani bude opět závodit.“