vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. července do 1. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pedrosa potvrdil divokou kartu pro Rakousko

Foto: KTM
Pedrosa potvrdil divokou kartu pro Rakousko
21.07.2021
 

Dani Pedrosa, testovací jezdec týmu Red Bull KTM Factory Racing, absolvuje premiérový start s motocyklem KTM RC16.


Španělský testovací jezdec týmu Red Bull KTM Factory Racing Dani Pedrosa absolvuje premiérový start s motocyklem KTM RC16, když se zúčastní desátého podniku seriálu MotoGP 2021, tedy Michelin Grand Prix Štýrska na rakouském okruhu Red Bull Ringu, a to ve dnech 6. – 8. srpna 2021.
Pětatřicetiletá legenda MotoGP odešla opustila závodění s 31 vítězstvími a 112 umístěními na stupních vítězů během 13 sezón v královské kategorii v letech 2006 až 2018. Od roku 2019 je nedílnou součástí vývojového programu KTM pro MotoGP s motocyklem KTM RC16, který debutoval v roce 2016 na Gran Premio de la Comunitat Valenciana, a poté se v roce 2017 připojil ke startovnímu poli natrvalo. Pedrosa se v šampionátu MotoGP umístil jedenáctkrát v první pětce ze třinácti závodů a třikrát byl druhý. Poslední Velkou cenu Španěl absolvoval před téměř tisíci dny, když se v roce 2018 na okruhu Ricarda Torma ve Valencii byl klasifikoval na pátém místě. Od té doby sdílel závodní dráhu se současným polem MotoGP jak na IRTA testech, tak během soukromých testovacích dnech. Red Bull Ring bude představovat jeho první závod s KTM. Dlouholetý závodník stáje Red Bull bude pilotovat upravenou vývojovou verzi motocyklu KTM RC16, aby získal další cenné údaje v podmínkách Grand Prix.

Dani Pedrosa
„Bylo velmi zajímavé být od začátku součástí tohoto projektu s KTM v MotoGP a moci se s nimi podělit o své zkušenosti. Krok za krokem jsme dělali to nejlepší, co jsme mohli, a teď je zase zajímavé vrátit se k závodění, protože vám to dává jiný pohled na věc ve srovnání s běžným testováním. Od mého posledního závodu uplynula dlouhá doba a mentalita pro GP je samozřejmě úplně jiná než pro test. V GP se soustředím na to, abych se pokusil vyzkoušet věci, které máme na motorce, v závodní situaci. Chtěl bych pochopit požadavky, které by jezdci mohli mít na různé detaily a technické prvky. Když se dívám z domova, vnímám zlepšení v motorkách a v závodění, ale abychom více pochopili současnou MotoGP, nové technologie a jak závodit a používat strategie proti ostatním, zajedeme si tuto divokou kartu. Je těžké mluvit o mých očekáváních poté, co jsem byl tak dlouho mimo hru. Možná to všechno zapadne do závodní mentality, nebo taky ne, ale budeme se snažit si víkend co nejvíc užít.“