vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Petronas: Pojedeme s mini týmem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Petronas: Pojedeme s mini týmem
27.06.2020
 

Manažer týmu Petronas Yamaha hovořil o plánech na první dvě Grand Prix letošní sezony, které se odehrají ve španělském Jerezu.


První dvě Grand Prix letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů proběhnou na španělském území, konkrétně na okruhu Jerez de la Frontera. Jak jsme již dříve informovali, oba víkendy budou spojeny s přísnými bezpečnostními opatřeními, stejně tak týmy musí řešit logistické problémy.

O těchto potížích nyní hovořil i manažer týmu Petronas Yamaha, který potvrdil, že s ohledem na aktuální nařízení bude do Jerezu cestovat „mini“ tým. Problémy nastávají především u členů, kteří žijí mimo Evropu.

„Do Jerezu nebudeme cestovat s kompletním týmem, ale s minimálním počtem personálu. Ti, co do Jerezu pojedou, jsou především součástí technického týmu. Budeme se soustředit především na nastavení a servis motorek. O to více bude v takové situaci dobré plánování a jsme připraveni na to, že občas budeme muset dělat kompromisy. Nový kalendář je hodně intenzivní, takže to pro nás rozhodně nebude znamenat méně stresu,“ řekl Johann Stigefelt.