vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Petrucci: KTM je ve výhodě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Petrucci: KTM je ve výhodě
02.08.2020
 

Danilo Petrucci přiznává, že KTM má velkou výhodu v možnostech testování a díky tomu budou její jezdci v Brně i Rakousku silní.


Rakouská KTM stále ještě může využívat výhod většího počtu testovacích dní na rozdíl od ostatních již stabilních továren působících v královské kubatuře MotoGP. I to je jeden z důvodů, který závodník italské Ducati a budoucí jezdec KTM označil jako příčinu toho, proč má z této konkurence obavy pro závody v Brně a Rakousku. 

„KTM na obou těchto tratích mohla testovat, což jezdcům na motocyklech KTM dává vůči ostatním jasnou výhodu, nemusejí v pátek začínat od nuly, ale již mají nějaká data. Zároveň je ale pravdou, že již v Jerezu jsme mohli vidět, že řada jezdců na motocyklech KTM byla vepředu. KTM je továrna, která si jde za svým cílem a postupně se stává jednou z top továren v MotoGP,“ řekl Danilo Petrucci.

Poté pokračoval slovy: „Pol Espargaro byl v Jerezu již jen pouhou jednu sekundu za pódiovým umístěním. Binder měl rychlost, která byla podobná Quartararovi a Oliveira dokončil závod přede mnou. Jen Lecuona byl za mými zády. Jejich motorka je silná a v Brně i Rakousku budou ve výhodě.“