KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Petrucci potvrzen pro Rally Dakar 2022

Foto: KTM / Marcin Kin
Petrucci potvrzen pro Rally Dakar 2022
11.11.2021
 

Továrna KTM oficiálně potvrdila Danila Petrucciho jako jednoho ze svých jezdců v lednové Rally Dakar 2022.


Rallyový tým KTM Factory Racing přivítá v nadcházejících týdnech významného "nováčka" - hvězdu MotoGP a vítěz Grand Prix, Danila Petrucciho, který vymění svou KTM RC16 za KTM 450 RALLY a pokusí se v lednu absolvovat slavnou a notoricky známou Rallye Dakar.
Rychlost je stále vysoká, adrenalin stále pumpuje - dokonce i ochrana v podobě airbagů zůstává na svém místě - ale 31letý Ital vymění hledí za brýle a kolenní slidery za kolenní ortézy, až v roce 2022 přestoupí na rallye motocykl v barvách Tech3 KTM Factory Racing.
Petrucci, který během deseti sezón v MotoGP nasbíral deset umístění na stupních vítězů a dvě vítězství, si přechodem do další etapy své elitní závodní kariéry po závěrečném podniku sezóny Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana splní životní sen. 'Petrux' je zkušený terénní jezdec v enduru a motokrosu, ale ví, že nároky rallye budou velkou výzvou.
Danilo se učí od nejúspěšnějších závodníků tohoto sportu a odborníků z týmu KTM, který v minulosti získal vynikajících 18 po sobě jdoucích vítězství na Dakaru, a začal se připravovat na rallye, která je pro něj výzvou při přestupu z MotoGP na Dakar. Vítěz Dakaru 2018 a nedávno korunovaný mistr světa FIM v cross-country rallye Matthias Walkner, dvojnásobný dakarský šampion Toby Price a úřadující dakarský šampion Kevin Benavides budou ve stáji KTM po ruce, aby pomohli hvězdě MotoGP s přechodem do tohoto sportu.
Danilo si v sedle svého motocyklu KTM 450 RALLY vyzkoušel pouštní podmínky a neuvěřitelně náročnou navigaci potřebnou pro závody rallye při nedávném testu pod dohledem manažera rallye sportu KTM Jordiho Viladomse - bývalého úspěšného účastníka Dakaru. Po skončení sezóny MotoGP se Danilo plně soustředí na další jezdecké a navigační vzdělávání před svým prvním pokusem na čtrnáctidenní a přibližně osmitisícové soutěži, která začíná 1. ledna.
Ročník 2022 se bude konat na Středním východě již třetím rokem v řadě a umožní Petruccimu vrhnout se do hlubin Dakaru, aby se učil a rozvíjel s výhledem na soutěž FIM 2022 a potenciální budoucnost v tomto sportu.

Danilo Petrucci
„Závodit na Dakaru je pro mě splněný sen. Je to soutěž, kterou jsem vždycky chtěl absolvovat už od dětství, kdy jsem sledoval videokazety s Rallye Dakar z 80. a 90. let. Nyní se mi díky KTM tento sen splní. Především bych chtěl poděkovat KTM za tuto skvělou příležitost. Myslím, že budu jediným jezdcem, který během necelého měsíce absolvoval MotoGP a poté Rallye Dakar - takže tam jedu s velkou hrdostí. Mým hlavním cílem je závod dokončit a užít si ho. Prvním seznámením s rally byl trénink s Jordim, který v závodě mnohokrát startoval a skončil na stupních vítězů, takže mi skvěle pomohl naučit se toto speciální umění. Jízdu na KTM 450 RALLY jsem poprvé okusil nedávno na úvodním testu v dubajských dunách, kde jsem byl s dakarskými šampióny KTM a mohl jsem se od nich hodně naučit. Bylo skvělé vidět je jezdit a byli ke mně super milí a vstřícní. Doufám, že trénink na příští měsíc bude stačit. Určitě to bude náročný závod, ale těším se.“

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsports
„Danilo je díky svému talentu a charakteru jedním z mála elitních jezdců, o kterých věříme, že zvládnou tento radikální přechod z asfaltu do dun. Je to skvělý příběh pro skvělého člověka. Chceme mu poděkovat za jeho profesionalitu a veškeré úsilí, které v rámci našeho projektu MotoGP v týmu Tech3 vynaložil, a nyní je čas na další 'svět'“