MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Petrucci: Tovární tým nebyl důležitý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Petrucci: Tovární tým nebyl důležitý
22.01.2021
 

Danilo Petrucci prozradil, že při vyjednávání o angažmá pro něj nebyl důležitý status továrního týmu, ale chtěl aktuální motorku.


Danilo Petrucci pro rok 2021 přestupuje od Ducati do satelitního týmu Tech 3, kde pojede motocykl KTM. Tento krok ve chvíli, kdy byl přestup oznámen, řadu fanoušků překvapil, protože se očekával spíše přestup do oficiálního továrního týmu rakouské továrny.

Jak ale nyní v jednom z rozhovorů Petrucci prozradil, o této variantě nikdy s KTM nejednal a od začátku věděl, že jeho cesta povede do Tech 3. Zároveň Petrucci také dodává, že pro něj není důležitý tovární tým, ale především to, aby měl k dispozici stejný motocykl, jako jezdci v továrním týmu.

„Spousta lidí se divila, že nepojedu přímo v továrním týmu. Já to ale věděl hned na začátku a nebyl to pro mne žádný problém. Jediné, co jsem před podpisem kontraktu po KTM požadoval, byl stejný motocykl, jaký budou používat jezdci továrního týmu. Toto bylo splněno a proto nemám žádný problém s tím, že pojedou v barvách týmu Tech 3,“ řekl Danilo Petrucci.