vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Petrucci v Thajsku místo Mira

Foto: motoamerica.com / Foto Brian J Nelson
Petrucci v Thajsku místo Mira
26.09.2022
 

Bývalá hvězda MotoGP Danilo Petrucci zastoupí o víkendu v Buriramu Joana Mira při Grand Prix Thajska.


Joan Mir se stále potýká se zraněním pravého kotníku, které utrpěl v srpnu při GP Rakouska, a které zahrnuje zlomeninu nártní kosti a poškození vazů. Další vyšetření magnetickou rezonancí znamená, že je nucen vynechat další závod MotoGP.
Po náhradních jezdcích Kazukim Watanabem a Takuyou Tsudou v GP San Marina a Japonska bude dalším jezdcem, který naskočí do sedla GSX-RR, stálice motorsportu Danilo Petrucci. Jezdec s přezdívkou Petrux je desetinásobným držitelem stupňů vítězů v MotoGP, včetně dvou vítězství. Po odchodu z MotoGP na konci roku 2021 se vydal přímo do legendární Rallye Dakar. V nechvalně proslulém pouštním závodě získal etapové vítězství, což se mu podařilo jako jednomu z mála nováčků a jako vůbec prvnímu bývalému vítězi silničního GP. V sezóně 2022 závodil v seriálu MotoAmerica, kde si zajistil pět vítězství a v minulém víkendu mu ve finále sezóny jen těsně unikla mistrovská koruna. Nyní je připraven nasednout na stroj Suzuki MotoGP a zkusit další šanci v královské kategorii.
Alex Rins při poslední návštěvě MotoGP v Thajsku v roce 2019 získal páté místo. Španěl se po konkurenceschopné, ale nakonec neúspěšné GP Japonska minulý týden nemůže dočkat.

Joan Mir
„Je opravdu příjemné vrátit se do Buriramu, už jen proto, že zdejší fanoušci jsou neuvěřitelně zapálení pro motocyklové závody a atmosféra je vždycky opravdu vzrušující. Jak všichni vědí, Motegi pro nás nebyl pozitivní závod, ale japonští fanoušci mě velmi povzbudili a tuto podporu si chci vzít i do zbývajících závodů.“

Danilo Petrucci
„Nemusím říkat, že jsem moc rád za možnost závodit v Thajsku s týmem Suzuki Ecstar. Chci poděkovat týmu za to, že mi dal tuto fantastickou příležitost. Chci také poděkovat Ducati a mému současnému vedení týmu za to, že mi umožnili absolvovat toto řešení závodění. Jsem opravdu zvědavý, až naskočím na GSX-RR a vyzkouším si ho, vypadá velmi rychle a víme, že je to vítězný stroj. Také se těším na spolupráci s personálem Suzuki, který znám už dlouho a máme spolu skvělý vztah. Vím, že to nebude snadné, takže na tuto zkušenost nekladu žádná očekávání, chci si to jen užít. Také se těším, že budu jedním z mála jezdců v historii, kteří přeskočí ze stroje MotoGP na dakarský motocykl, superbike a pak na další tovární motocykl MotoGP“