KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pierer: Budoucnost MotoGP není elektro

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Pierer: Budoucnost MotoGP není elektro
13.01.2022
 

Generální ředitel rakouské KTM prohlásil, že budoucnost královské kubatury MotoGP vidí ve spalovacích motorech, které zde budou minimálně do roku 2035.


Budoucnost spalovacích motorů v královské kubatuře MotoGP a případný přechod na elektro motocykly se stává v posledních týdnech ožehavým tématem. Dalším, který se k tomuto tématu vyjádřil, se stal i generální ředitel rakouské KTM, pan Stefan Pierer.

Dle jeho slov aktuálně budoucnost MotoGP patří spalovacím motorům a on sám neočekává, že by se cokoliv v této věci změnilo. Jak sám Pierer prohlásil, předpokládá, že splaovací motory uvidíme v MotoGP minimálně do roku 2035.

„Elektro mobilita je hloupost, kterou tlačí skupina politiků. Pro motocykly v MotoGP, které mají dnes nádrž na 20 litrů a ujedou na ni závodní vzdálenost, nemá smysl, aby přecházely na elektromotory. Potom bychom potřebovali baterie, které by vážily 500 kilogramů. Zároveň míváme na závodech 100 tisíc diváků, kteří chodí kvůli tomu, aby viděli motocykly se spalovacími motory. Já osobně nevidím minimálně do roku 2035 prostor pro to, abychom spalovací motory čímkoliv nahrazovali, řešení vidím v syntetických palivech,“ řekl Stefan Pierer.