KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Piloti Ducati před Assenem věří v úspěch

Foto: Ducati
Piloti Ducati před Assenem věří v úspěch
23.06.2022
 

Ducati Lenovo Team přijíždí před letní přestávkou do Nizozemska na okruh TT Assen, kde se pojede jedenácté kolo sezony 2022.


Necelých sedm dní po GP Německa jsou jezdci týmu Ducati Lenovo připraveni vrátit se na trať v Assenu, kde se pojede Grand Prix Nizozemska, jedenácté kolo sezony MotoGP 2022, před letní přestávkou, která potrvá do konce července.
Pro Francesca Bagnaiu, který při německé grand Prix utrpěl havárii, je nizozemská trať místem plným hezkých vzpomínek. Italský jezdec zde získal své první vítězství v mistrovství světa Moto3 v roce 2016. Pecco je přesvědčen, že letos může být v Holandsku konkurenceschopný, a se svým motocyklem Desmosedici GP usiluje o dobrý výsledek v závodě. Do Assenu se vrací také Jack Miller, který bude patřit k protagonistům víkendu po svém skvělém výkonu minulou neděli na Sachsenringu, kde skončil třetí na stupních vítězů.

Francesco Bagnaia
„Jsem rád, že se tento víkend v Assenu vracím na trať. Je to pro mě speciální okruh, protože jsem zde získal své první vítězství v mistrovství světa. Mám ho dokonce vytetované na ruce Loni jsme bohužel hodně bojovali, ale jsem přesvědčen, že letos to bude jiné. Ani v Německu jsme nepatřili mezi favority, ale nakonec jsme byli na Sachsenringu po celý víkend velmi konkurenceschopní. O to víc jsem zklamaný z havárie v závodě, protože do té doby bylo všechno perfektní. Chci si to tady v Holandsku vynahradit a zakončit pozitivně tuto první část sezony před letní přestávkou.“

Jack Miller
„Těším se, že budu opět závodit v Holandsku. Mám na tuto trať skvělé vzpomínky, protože jsem zde získal své první vítězství v MotoGP. Po testech v Barceloně jsme udělali velké kroky vpřed, což mi pomohlo najít dobrý pocit z Desmosedici GP a umožnilo mi to být konkurenceschopný v posledním závodě v Německu. Doufám, že tyto pocity najdu znovu i zde v Assenu. Počasí předpovídá déšť, takže v neděli budou rozhodující podmínky na trati. Každopádně jsem připraven čelit poslední GP první části sezony.“