Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Piloti RNF Teamu v Thajsku body nezískali

05.10.2022

Cal Crutchlow a Darryn Binder v mokrých podmínkách v Buriramu bojovali, ale odjíždějí bez bodů.

Grand Prix Thajska se pro tým WithU Yamaha RNF MotoGP vyvíjela jako obtížná. Poté, co se všechny tréninky během celého víkendu odehrávaly za sucha, zasáhl v neděli odpoledne okruh Chang International Circuit déšť a přinesl několik zpoždění startu závodu, který byl nakonec zkrácen na 25 kol.
Poté, co Cal Crutchlow vyrovnal nejlepší kvalifikační umístění týmu WithU Yamaha RNF v roce 2022, když obsadil P15, měl během startu problémy a v prvním kole klesl na 20. pozici. Poté postupně dělal pokroky a v polovině závodu se posunul na P17, když předjel současného lídra mistrovství světa Fabia Quartarara. V posledních kolech se snažil udržet své tempo, ale nakonec se propadl zpět a nedokázal dohnat ztrátu a cílem projel na 19. místě.
Na druhé straně garáže, jak je jeho obvyklým zvykem, Darryn Binder skvěle odstartoval i za mokrých podmínek a do 1. kola se posunul na P18 poté, co startoval z 23. místa na roštu. Mokrá trať se však ukázala jako zrádná, protože byl postupně odsouván zpět, a tak se mu podařilo dokončit svůj 17. závod své nováčkovské sezóny pouze na 21. místě.

Cal Crutchlow
„Dnes jsem bojoval, především si myslím, že v prvním kole to bylo velmi nebezpečné, zezadu není nic vidět. Ostatní jezdci zavírali plyn na pětku a mně to přijde divné, když vám ještě zbývá rovinka. Každopádně to byl dnes pro Yamahu těžký závod, zdá se, že máme všichni velmi podobné problémy s tlakem v pneumatikách a jejich zahříváním. Je to škoda, protože tento víkend na suchu jsme měli skvělé tempo, ale v dešti se naše problémy zvýraznily. Na suchu to byl stejný problém, ale na suchu nám to prošlo.
Takže to bylo zklamání, myslím, že kdyby to bylo na suchu, mohli jsme mít skvělý závod, ale upřímně řečeno rychlost mé motorky tento víkend nebyla dobrá na rovince ve srovnání s Aragonii a Motegi, kde jsem byl nejrychlejší Yamaha. Přišel tento víkend a bylo překvapení, že nemám rychlou motorku, abych byl konkurenceschopný v tomto dešti. Taková je situace, teď se musíme dívat dopředu a jít do toho v Austrálii a v posledních dvou kolech šampionátu.“

Darryn Binder
„Abych byl opravdu upřímný, jsem docela zklamaný, je vždycky těžké jít přímo do závodu v dešti a nemít předtím za sebou nějaká závěrečná kola na mokru. Měl jsem dobrý start, v prvních kolech jsem se cítil docela dobře, ale ze zatáčky 1 do 3 a pak do 4 nebylo nic vidět, bylo to šokující, myslím, že jsem v prvních čtyřech kolech jel na rovince jako na čtyřku, protože jsem neviděl, kam jedu. Ale každopádně jsem předjížděl, předjel jsem pár jezdců a postupoval nahoru a ve 4. nebo 5. kole jsem dojel Fabia a cítil jsem se dobře, když jsem se řadil do fronty na jeho předjetí, ale vzápětí se začal všude blokovat předek, nevím, jestli se začala zahřívat přední pneumatika, ale pak jsem prostě dělal chyby, protože předek byl neustále zablokovaný, takže jsem párkrát sklouznul a vrátil se zpátky. Snažil jsem se ze všech sil udržet stejné tempo a všichni jen zrychlovali, ale já zůstával stejný, takže jsem opravdu zklamaný. Opravdu jsem si myslel, že se rozjedu, ale je to tak, jak to je. Takže to zkusíme znovu na Phillip Islandu. Už se nemůžu dočkat.“