KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pol Espargaró bodoval v Silverstone

Foto: Honda
Pol Espargaró bodoval v Silverstone
08.08.2022
 

Jezdec týmu Repsol Honda dokončil Grand Prix Velké Británie na 14. místě, Stefan Bradl na 19. místě


Silverstone hostil začátek druhé poloviny sezony 2022 MotoGP, dvanáctý podnik mistrovství světa. Pol Espargaró se dokázal probojovat zpět na 14. pozici, zatímco Stefan Bradl, který si v průběhu závodu odpykával trest dlouhého kola, byl devatenáctý.
Espargaró, který startoval z 18. místa na startovním roštu, se na začátku závodu propadl o několik pozic až na 21. místo. Změna tempa a pády jezdců v popředí ho vynesly zpět na 14. místo, čímž si připsal 2 body do celkového hodnocení.
Bradl nemohl bodovat poté, co odstartoval z 21. místa a dostal penalizaci dlouhé kolo za zkrácení trati. Ukázalo se, že tento deficit je příliš velký na to, aby ho překonal v honbě za svými prvními body v sezóně, protože dojel na 19. místě.
Espargaró je nyní v celkovém pořadí na 17. místě se 42 body. Bradl je 25.

Pol Espargaró
„Shrnutí je, že máme za sebou komplikovaný víkend. V prvních kolech jsme opravdu bojovali a tam jsme ztratili kontakt, protože v závěru závodu už naše rychlost nebyla tak špatná. Tempo bylo slušné, ale v prvním kole jsem byl jednadvacátý a probojoval jsem se na body, nemůžete čekat o moc víc, když startujete tak daleko vzadu. Bylo dobré dokončit závod po dvou vynechaných a letní pauze. V Rakousku budu silnější a budeme usilovat o vyšší příčky.“

Stefan Bradl
„Celý víkend jsme měli smůlu, včera jsme měli penalizaci, která nám zkomplikovala závod. Bojoval jsem s Dovim a musel jsem si zkrátit cestu, protože jsme se prali, pak jsem se snažil předjíždět, ale byla tam žlutá vlajka. Dostal jsem další penalizaci, což nás ještě více srazilo. Trochu jsme zariskovali s volbou pneumatik, což si myslím, že nám mohlo pomoci, nebýt té smůly. Pozitivní je, že jsme během víkendu ukázali rychlost, protože moje tempo se zlepšuje, je to motivující do dalšího závodu.“