vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pol Espargaro o nové motorce

Foto: Honda
Pol Espargaro o nové motorce
18.01.2022
 

Továrna Honda pro sezonu 2022 připravila nový motocykl, španělský tovární jezdec HRC Pol Espargaro ho okomentoval.


Poté, co v loňské sezóně dobře zdokumentovali své problémy, nabízí nový rok značce Honda nový začátek a k nadcházející sezóně přistupují s opatrným optimismem. Ačkoli se objevily světlé momenty, konkrétně hned třikrát návrat Marca Marqueze na nejvyšší stupínek, rok 2021 se ukázal jako značně neuspokojivý pro tým Repsol Honda, který v MotoGP často určoval standardy, ale zdá se, že návrat k formě je na spadnutí. To je z velké části způsobeno přepracováním modelu RC213V, přičemž jezdci HRC jsou provedenými úpravami nadšeni. Při nedávném rozhovoru s médii se Pol Espargaro podělili o svou počáteční důvěru v motocykl.

Pol Espargaro
„Motorka je lepší, ale je příliš brzy mluvit o tom, o kolik je lepší. Nejdříve musíme motorku postavit na trať s ostatními motocykly a zjistit, jak na tom jsme. Nejsme jediní, kdo si s ní hraje. Nejsme jediní, kdo postaví na trať novou motorku. Všichni dělají totéž a všichni udělají krok vpřed. Jak dobrá bude motorka? To uvidíme za pár dní v Malajsii společně s ostatními motocykly. Nemá moc smysl říkat, že motorka je mnohem lepší, když pojedeme o dvě desetiny rychleji a ostatní se zlepší o půl sekundy. Je to něco, na čem musíme dál pracovat, a pak uvidíme v prvních závodech roku. I když nebudeme na špici, tak to nic nebude neznamenat. Nová motorka potřebuje čas a my naštěstí budeme mít pět dní a myslíme si, že je to tak akorát. Ale pokud ne, žádná panika. Budeme mít další dny na to, abychom motorku vylepšili. Když budeme mít čtyři jezdce z továrny v plném výkonu, znamená to, že motorka bude lepší dříve. Důležitá je pro nás všechny dobrá přilnavost.
V minulých letech jsme viděli, že Ducati jsou super silné na rovinkách, je to jejich klíč k předjíždění a boji o vítězství v závodech, takže pokud chceme mít příští sezonu dobrou, více Ducati na startovním roštu znamená, že budeme muset být rychlejší na rovinkách, abychom s nimi mohli bojovat. Abychom získali zpět pozice nebo je uhájili. Všechno je důležité, na všem bude záležet.“