KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Poncharal: MotoE jako odrazový můstek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Poncharal: MotoE jako odrazový můstek
21.02.2021
 

Hervé Poncharal věří, že MotoE může fungovat i jako odrazový můstek k další kariéře v MotoGP.


I v letošním roce budou nedílnou součástí šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů také kategorie elektrických motocyklů MotoE. V této kategorii se doposud často prolínaly velmi rozdílné profily jezdců a to od „veteránů“ světového závodění až po mladé naděje.

Na téma budoucího vnímání a hlavního cíle kategorie MotoE nyní hovořil i majitel týmu Tech 3 -  Hervé Poncharal. Dle jeho náhledu je právě kategorie MotoE vynikající šancí pro mladé závodníky, kteří se díky tomu mohou prosadit v Paddocku MotoGP.

„Myslím si, že MotoE může sehrát i důležitou roli v příchodu mladých talentů do MotoGP. Jako nováček účastí v MotoE získáte výhodu v tom, že jste v Paddocku MotoGP, takže jste tam, kde se vše odehrává a jste na očích týmových manažerů. Jasným příkladem je například Hector Garzo, který měl ve španělském šampionátu Moto2 problémy. Poté přešel do MotoE a díky tomu se mu pro letošní rok podařilo získat místo v MS Moto2. To jasně ukazuje, že MotoE může být odrazový můstek pro další kariéru v MotoGP,“ řekl Hervé Poncharal