vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Poncharal: Musíme snížit ztrátu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Poncharal: Musíme snížit ztrátu
18.07.2021
 

Hervé Poncharal stanovil pro druhou polovinu sezony jasný cíl - snížit ztrátu na tovární tým.


Manažer satelitního týmu Tech 3 KTM, pan Hervé Poncharal, se ohlížel za průběhem první poloviny letošní sezony královské kubatury MotoGP. Jak Hervé přiznal, je u jeho jezdců vidět progres, ale bohužel není dostatečný a s první polovinou sezony rozhodně nemůže být spokojený.

Zároveň ale dodává, že například u Petrucciho byl na Sachsenringu znát díky novým dílům progres, ale je příliš brzy na to, aby byly po tak krátké době dělány jakékoliv závěry.

„Krok za krokem se přibližujeme jezdcům vepředu. Od testů v Barceloně to vypadá, že jsme na dostřel. KTM nám dodala upravený podvozek a vypadá to, že oba jezdci jsou nyní s podvozkem spokojení. Danilo měl ale celkově velmi málo času. Zimní testy nebyly po jeho příchodu od Ducati dostatečné, jednoznačně potřeboval více času. Myslím, že na Sachsenringu mohl ukázat dobrý výsledek, ale bohužel tam jej sestřelil Alex Márquez. Věřím, že po návratu z letní přestávky budeme pravidelně bojovat o první desítku. Musíme snížit ztrátu, kterou máme na tovární tým, to je náš cíl,“ řekl Hervé Poncharal.