KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

První závod určil nováčka roku

Foto: GasGas Media
První závod určil nováčka roku
27.03.2023
 

Vzhledem k tomu, že v letošním MotoGP je pouze jediný nováček, kterému se navíc podařilo hned v prvním závodě bodovat, je Augusto Fernandez pro letošní rok již jasným vítězem hodnocení nováčka roku.


Pro tým GASGAS Factory Racing Tech3 nebyl tento víkend vůbec jednoduchý. Páteční ošklivá havárie Pola Espargara ho vyřadila z Grand Prix Portugalska a technické problémy, které Augusta Fernandeze potkaly na startu sprintu, nebyly zrovna tím, co si tým pro úvodní kolo představoval. V nedělním závodě však byla další šance udělat věci dobře, což přesně nováček MotoGP v Portimau udělal.
Nováček Augusto Fernandez, který se do svého prvního závodu MotoGP postavil na startovní rošt jako devatenáctý, toužil po dobrém výkonu. Rytmus i jistota na motocyklu se během víkendu na Autodrómo Internacional do Algarve vyvíjely správným směrem a závod byl pro Španěla první skutečnou zkouškou na dlouhou vzdálenost.
Z pozice P19 získal Fernandez během prvních kol několik míst po dobrém startu do závodu a pádech na čele. Několik kol mu trvalo, než se přizpůsobil hmotnosti svého stroje GASGAS RC16 s plnou nádrží, ale jakmile našel rovnováhu, začal se dostávat do solidního závodního tempa. Zvládnutí závěru závodu bylo loni Fernandezovou silnou stránkou v Moto2 a zdá se, že Španěl si tuto dovednost přenesl i do třídy MotoGP. Závěrečná část závodu byla jeho nejlepším výkonem, nejrychlejší kolo zajel v čase 1'39,461 v 19. kole, v němž se mu podařilo předjet Franca Morbidelliho. Svůj první závod MotoGP dokončil na třináctém místě, se třemi body v kapse a první pozitivní zkušeností, kterou může čerpat pro nadcházející kolo v Argentině, které se uskuteční od 31. března do 2. dubna.

Augusto Fernandez
„Se svým prvním závodem jsem spokojený. Po včerejším sprintu jsem se dnes opravdu těšil, až se vrátím na motorku. Na začátku jsem trochu bojoval, ale věděl jsem, že bych mohl mít dobré tempo až do konce. Jsem spokojený se závěrem svého závodu, který jsme silně dokončili. Je dobré mít závodní zkušenosti a už se těším na příští týden.“