nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Puig: Alex se adaptoval, Jorge to nezvládl

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Repsol Media
Puig: Alex se adaptoval, Jorge to nezvládl
25.10.2020
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda prohlásil, že Alex Márquez se narozdíl od svého předchůdce Jorge Lorenza dokázal na motocykl Honda adaptovat.


Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Alberto Puig, komentoval výrazné zlepšení výkonů Alexe Márqueze, kdy prohlásil, že Alex na rozdíl od Jorge Lorenza pochopil, jaký styl Honda RC213V potřebuje. Zároveň ale Puig říká, že rozhodnutí přesunout Alexe pro příští rok do týmu LCR je správní.

„Alex na začátku sezony neznal kubaturu MotoGP a neznal naši motorku, potřeboval čas na adaptaci. Nyní porozuměl tomu, jaký styl jízdy tato motorka potřebuje a jen po několik závodech dokázal vybojovat pódium. Udělal velký pokrok, takový, jaký například Jorge Lorenzo nedokázal udělat a Jorge nikdy nedokázal adaptovat svůj styl Hondě, a to i přesto, že se jedná o jednoho z nejlepších jezdců,“ řekl Alberto Puig.

Poté komentoval Alexův přesun do týmu LCR: „Věřím, že jsme udělali správné rozhodnutí. Alex bude i nadále jezdcem Hondy, bude mít stejnou motorku i tovární podporu, jen v jiných barvách. Jsem přesvědčen, že bude nadále jezdecky růst a pokud se mu bude dařit, může se v budoucnu vrátit do továrního týmu.“