KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Puig: Marc by se mohl vrátit v září

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol media
Puig: Marc by se mohl vrátit v září
04.08.2022
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda prozradil, že pokud dají lékaři zelenou, mohl by se Marc Márquez vrátit ještě do letošní sezony.


Zatímco ve chvíli, kdy Marc Márquez oznámil, že podstoupí další operaci, vše nasvědčovalo tomu, že do letošní sezony již nezasáhne a na motocyklu jej uvidíme až v příštím roce, nyní se zdá být možná i varianta návratu do letošní sezony.

Jak nyní potvrdil manažer továrního týmu Resol Honda, pan Alberto Puig, pokud lékaři dají Marcovi zelenou, mohl by se vrátit ještě v průběhu září nebo října. Vše je ale dle Puiga závislé na tom, jak úspěšně bude pokračovat rekonvalescence, protože s Marcem nechtějí nic uspěchat.

„Samozřejmě by to bylo skvělé, kdyby se Marc mohl vrátit už v září nebo říjnu, ale musíme vyčkat, co řeknou lékaři. Pokud řeknou, že vše jde správným směrem a kost je zahojená, můžeme hovořit o návratu k závodění. Naší prioritou je ale samozřejmě Marcovo zdraví a to, aby byl připraven na sezonu 2023. Rozhodně nechceme udělat nějaké unáhlené rozhodnutí a tím pak třeba ovlivnit příští sezonu,“ řekl Alberto Puig.