nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Puig: Pro Bradla to bylo nebezpečné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Puig: Pro Bradla to bylo nebezpečné
19.09.2020
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda vysvětluje důvody, proč se Stefan Bradl rozhodl účast v tomto víkendu na okruhu v MIsanu ukončit.


Personální problémy továrního týmu Repsol Honda v letošní sezoně nadále pokračují. Po zranění úřadujícího mistra světa Marca Márqueze přišly problémy i u jeho současného náhradníka – německého testovacího jezdce Stefana Bradla.

Právě Bradl musel kvůli problémům s předloktím podstoupit operaci, která jej následně vyřadila z působení ve víkendové Grand Prix Emilia Romagna, kde tak barvy továrního týmu Repsol Honda reprezentuje již jen Alex Márquez.

„Stefan si již během prvního víkendu v Misanu stěžoval na horší citlivost ruky spojenou s bolestmi předloktí. Dle původních předpokladů měl být Stefan do víkendu fit, pak se ale ukázalo, že ta operace nebyla tak jednoduchá. Stefan se nyní cítí lépe, ale z prvního tréninku odstoupil kvůli tomu, že neměl v pravé ruce dostatečnou sílu. Když nemůže dokonale kontrolovat motorku, je to pro něj nebezpečné a stejně tak i pro ostatní jezdce. Proto jsme se dohodli, že v tomto víkendu nebude pokračovat a místo toho se bude soustředit na přípravu na Barcelonu,“ řekl manažer týmu Alberto Puig.