KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Quartararo chce další vítězství

Foto: Yamaha
Quartararo chce další vítězství
23.03.2023
 

Roky 2021 a 2022 přinesly pro Fabia Quartarara v Algarve maximální úspěch, Francouz i letos chce mezi absolutně nejlepší piloty víkendové Grand Prix Portugalska.


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP netrpělivě očekává začátek nové sezony MotoGP, který se poprvé odehraje na Autódromo Internacional do Algarve. Fabio Quartararo a Franco Morbidelli se těší, až si vyzkouší nový formát závodního víkendu MotoGP (včetně sobotního sprintu) a dají do toho vše, aby sezónu zahájili tou správnou nohou.
Po celkově úspěšném oficiálním testu Portimao MotoGP, který se konal před téměř dvěma týdny, se Quartararo už nemůže dočkat, až se na trati v Algarve opět projede se svým motocyklem YZR-M1. Kombinace „El Diabla“ a jeho Yamahy se na tomto okruhu v letech 2021 a 2022 osvědčila jako vítězný recept, takže Francouz vstoupí do GP Portugalska 2023 jako jeden z favoritů.
Morbidelli si stejně jako mnoho dalších jezdců oblíbil Autódromo Internacional do Algarve a jeho poněkud zvláštní uspořádání. Výškové změny vyžadují perfektní nastavení a zkušenou jízdu. Ital ukázal svůj potenciál hned v prvním závodě MotoGP v Portimau v roce 2020, když si zajistil třetí místo, a v GP Portugalska v roce 2021 skončil na čtvrtém místě. Letos chce Ital opět bojovat o stupně vítězů.
Autódromo Internacional do Algarve - známější pod názvem Portimão (podle přístavního města, od kterého je vzdálen půl hodiny jízdy) - se nachází v portugalském regionu Algarve. Okruh byl otevřen v roce 2008 a do kalendáře MotoGP byl zařazen v roce 2020. Je velkým hitem nejen u jezdců, ale především u fanoušků, kteří se nemohou nabažit toho, jak jejich hrdinové brázdí tuto trať, která je proslulá svými výškovými změnami. Okruh má 15 zatáček - devět pravých a šest levých - a cílová rovinka umožní jezdcům MotoGP pořádně protáhnout nohy svých strojů před jedinečným sjezdem do první zatáčky.

Fabio Quartararo
„Konečně začínáme sezónu 2023 a já se na ni těším. Test v Portimau před dvěma týdny skončil pozitivně, takže do tohoto víkendu jdeme sebevědomě. Máme představu o tom, na čem bychom chtěli během pátečního tréninku zapracovat v rámci přípravy na náš vůbec první sobotní sprint. Od posledního závodu uplynula dlouhá doba, takže jsem si jistý, že fanoušci jsou velmi netrpěliví, až nás uvidí opět v akci. Těším se, že je uvidím na trati.“

Franco Morbidelli
„Během dlouhé zimní přestávky pro nás Yamaha připravila spoustu položek k otestování. Vyzkoušeli jsme spoustu věcí a nasbírali co nejvíce dat. Tento poslední týden, po oficiálním testu v Portimau, jsme data analyzovali a tým je připraven vyrazit. Atmosféra v týmu je vždy příjemná, ale nyní je ve vzduchu cítit další vzrušení, protože začínáme novou sezónu. Je to čistý štít, všechno je možné a my do toho dáme všechno.“