vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Quartararo: Cíl je porazit Marca

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Quartararo: Cíl je porazit Marca
02.07.2020
 

Fabio Quartararo má pro letošní zkrácenou sezonu MotoGP jasný cíl, chce poprvé porazit úřadujícího mistra světa Marca Márqueze.


Na blížící se restart letošní sezony královské kubatury MotoGP se pilně připravuje i francouzský závodník Fabio Quartararo, který pro letošní sezonu dostane v barvách satelitního týmu Petronas Yamaha tovární motocykl.

Jak Fabio v jednom z nedávných rozhovorů prozradil, v posledních měsících se pilně připravoval na to, aby dokázal naplnit svůj hlavní cíl – dokázat porazit úřadujícího mistra světa Marca Márqueze.

„Myslím, že nyní jsem v ještě lepší formě než v březnu, protože když jsme byli zavřeni doma, věnoval jsem se neustále tréninku. Nyní je před námi třináct závodních víkendů, které bychom měli odjet v pouhých čtyřech měsících, takže musím být co nejlépe připravený. V loňském roce se mi bohužel nepodařilo Marca porazit, takže to považuji jako hlavní cíl pro letošní rok. Marc v loňském roce předvedl skvělou sezonu, jeho nejhorším výsledkem bylo v podstatě druhé místo. Řekl bych, že v loňském roce to byla jeho nejlepší sezona doposud, takže to rozhodně nebyl snadný úkol jej porazit,“ řekl Fabio Quartararo