KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Quartararo obhajuje vítězství

Foto: Yamaha
Quartararo obhajuje vítězství
04.08.2022
 

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se těší na návrat na trať při víkendové Grabd Prix Velké Británie. Fabio Quartararo a Franco Morbidelli jsou na závod sponzorovaný společností Monster Energy plně nabiti energií.


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP s napětím očekává 12. kolo mistrovství světa MotoGP 2022. Fabio Quartararo i Franco Morbidelli si okruh Silverstone oblíbili a rádi by na něm získali velmi dobrý výsledek, zejména proto, že Monster Energy British Grand Prix má s týmem společného titulárního sponzora.
Fabio Quartararo přijíždí do Velké Británie na prvním místě průběžného pořadí šampionátu s náskokem 21 bodů před svým nejbližším soupeřem. Přestože jezdec Yamahy ví, že během nedělního závodu bude muset absolvovat trest dlouhého kola, který mu udělila komise stewardů FIM MotoGP po závodním incidentu s Aleixem Espargarem v 11. kole šampionátu na okruhu TT v Assenu, je odhodlaný svůj náskok v šampionátu navýšit. Francouz si jízdu na okruhu Silverstone opravdu užívá, což podtrhuje loňské vítězství na podniku sponzorovaném společností Monster Energy.
Franco Morbidelli se těší, až opět usedne na svou YZR-M1. Po pěti týdnech odpočinku, ale i tréninku, je připraven začít další kapitolu své kampaně v roce 2022. V současné době je na 19. místě s 25 body a na lovu na pořádné mistrovské body. Ital okruh v Silverstonu dobře zná, protože v roce 2016 si zde zajistil druhé místo v Moto2 a v roce 2017 třetí místo ve stejné třídě. Tyto zkušenosti se mu budou hodit, když se o tomto víkendu vydá na trať poprvé od roku 2019 (v roce 2020 se GP Velké Británie nekonala kvůli pandemii a ročník 2021 vynechal kvůli zranění kolena).
Silverstone byl do kalendáře MotoGP zařazen v roce 2010, ale má za sebou více než šedesátiletou závodní historii. Díky inovacím a investicím se okruh stal jednou z nejrychlejších tratí v kalendáři a od jezdců si vysloužil velké uznání.

Fabio Quartararo
„Jsem šťastný, že můžu znovu začít jezdit. Letní přestávku jsem využil k odpočinku, ale také jsem odtrénoval spoustu hodin. Pořád jsem myslel na to, abych se vrátil do akce v co nejlepší formě. Na Silverstone se opravdu těším - loni jsem tam vyhrál. Tentokrát to bude zrádné, protože víme, že máme tu penalizaci dlouhého kola... ale pokud mám být opravdu upřímný, tak mě to jen motivuje k ještě lepším výkonům.“

Franco Morbidelli
„Po dlouhé pauze konečně opět začínáme jezdit Už jsou to tři roky, co jsem se zúčastnil Grand Prix Velké Británie. V této druhé části sezóny chceme dosáhnout lepších výsledků a já se cítím připraven zabrat a získat nějaké dobré výsledky.“