KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Razgatlioglu testoval MotoGP Yamahu

Text: jnyk, Zdroj: Worldsbk.com
Razgatlioglu testoval MotoGP Yamahu
23.06.2022
 

Turecký závodník Toprak Razgatlioglu dostal na okruhu Motorland Aragón příležitost otestovat speciál MotoGP.


Na začátku tohoto týdne se odehrál dlouho plánovaný test tureckého závodníka Topraka Razgatlioglu v sedle motocyklu královské kubatury MotoGP – Yamaha M1. Tento test se odehrál na španělském okruhu Motorland Aragón, kde Toprak odjel v sedle továrního speciálu celkem 40 kol.

Po tomto prvním seznámení s motocyklem MotoGP byl turecký závodník spokojený. Jak jsme ale již dříve informovali, pro příští sezonu pro něj u Yamahy v MotoGP volné místo nebude.

„Byl to můj první den v sedle motocyklu MotoGP od Yamahy a musím říct, že to byl zcela jiný pocit než v sedle mé R1. Je zde mnohem vyšší výkon, jiná elektronika, jiná převodovka, což jsou věci, které pro mne byly zcela nové. Každým kolem jsem se učil a rozhodně není snadné se rychle adaptovat. Naštěstí jsem měl k ruce Cala Crutchlowa, který mi hodně pomáhal. Jinak mám ale z motorky velmi dobrý pocit, především na rovinkách je neuvěřitelně rychlá, karbonové brzdy byly také zajímavý zážitek. Celkově to byl pozitivní test, ale bohužel jsem kvůli odpolednímu dešti nemohl najet tolik, kolik jsem měl v plánu. Každopádně děkuji Yamaze za tuto příležitost,“ řekl Toprak Razgatlioglu.