KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Repsol Honda po GP Portugalska

Foto: Honda
Repsol Honda po GP Portugalska
27.03.2023
 

Mir sbírá cenné zkušenosti, Marquez se omlouvá za svou chybu.


Joan Mir přistoupil k nedělní Grand Prix Portugalska na 25 kol s otevřenou myslí a snažil se nasbírat co nejvíce údajů poté, co bylo jeho sobotní úsilí přerušeno. Díky solidnímu startu si pilot s číslem 36 udržel svou pozici na startovním roštu, když se závodní pole v Portugalsku dostalo do svého počátečního rytmu. Po odpykání trestu dlouhého kola za kontakt s Quartararem z předchozího dne se Mir vrátil na 15. pozici a dokázal postupovat závodním polem, aby nakonec projel cílem na 11. místě. Mir, který získal své první body jako jezdec týmu Repsol Honda, je spokojen s informacemi, které se jemu a týmu podařilo získat, protože nyní jsou jasné oblasti, na kterých je třeba v nadcházejících závodech pracovat.
Marc Marquez se z pole position snažil ze všech sil udržet v čelní skupině. Bohužel na začátku třetího kola udělal Marquez chybu, zablokoval předek a následně pustil brzdy, aby se vyhnul kontaktu s Jorgem Martinem. To mělo za následek kolizi Marqueze s Miguelem Oliveirou, která pro oba znamenala konec závodu. Marquez se okamžitě omluvil týmu RNF a poté zamířil do lékařského centra, aby zkontroloval stav Oliveiry a svá vlastní zranění.
Marquezovi byla diagnostikována potenciální zlomenina první záprstní kůstky pravé ruky a odcestuje do Španělska k dalšímu vyšetření zranění. Dostal také pro GP Argentiny trest dvou dlouhých kol.

Joan Mir
„Včerejší havárie měla dnes velký vliv, a to nejen kvůli penalizaci dlouhého kola. Kdybych byl schopen dokončit sprint závod, měl bych o motorce mnohem větší přehled, protože dnešní závod byl první, kdy jsem byl schopen na Hondě zajet více než deset kol v řadě. To znamenalo, že jsem se dnes hodně učil, takže z této stránky byl dnešek pozitivní, protože jsem více pochopil. Stále potřebuji více času na zlepšení toho, jak jezdím a jak se motorka chová, zejména proto, abych v průběhu závodu vytěžil z pneumatiky maximum. S trochou více znalostí jsme mohli udělat velmi dobrý závod, ale jsem rád, že mám teď zkušenosti.“

Marc Marquez
„Především bych chtěl říct, že je mi velmi líto Oliveiry, jeho týmu a portugalských fanoušků, protože to byl jeho závod. Udělal jsem dnes opravdu velkou chybu, samozřejmě jsem neměl v úmyslu, aby se to stalo, mým záměrem ani nebylo Martina v tu chvíli předjet, ale měl jsem obrovský zámek s předkem. Možná tvrdý předek nebyl úplně zahřátý, povolil jsem brzdy a motorka šla dovnitř. Martinovi jsem se vyhnul, ale dostal jsem se do kontaktu s Oliveirou. Hned jsem se vydal za Miguelem a pak jsem ho v lékařském centru šel zkontrolovat - naštěstí to vypadá, že je v pořádku, a to je nejdůležitější. Z mé strany mám trochu bolesti v pravé ruce a s kolenem, ale to v tuto chvíli není tak důležité. Trest dvou dlouhých okruhů během GP Argentiny plně akceptuji a respektuji, protože jsem udělal chybu.“