KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Repsol Honda před Silverstonem

Foto: Honda
Repsol Honda před Silverstonem
04.08.2022
 

Tým Repsol Honda se po odpočinkové letní přestávce vrátí na trať Grand Prix Velké Británie, Pol Espargaro bude usilovat o úspěch na Silverstonu a Stefan Bradl se bude chtít vrátit k závodění.


Po pěti týdnech mimo závodní okruh nastal čas, aby se mistrovství světa MotoGP vrátilo do akce ve 12. kole, kterým je Grand Prix Velké Británie. Okruh Silverstone je s délkou 5,9 km nejdelším okruhem v kalendáři a má ve zvyku vytvářet napínavé bitvy v posledních kolech. V minulých letech zde Marc Marquez bojoval s takovými jezdci, jako jsou Jorge Lorenzo a Alex Rins, až do poslední zatáčky - to je pro fanoušky lahůdka.
Pol Espargaro má na britskou trať velmi hezké vzpomínky poté, co zde v roce 2021 získal senzační pole position, svou první s týmem Repsol Honda. Tento výsledek znamenal zlom v jeho sezóně 2021, protože on a jeho RC213V pak dokázali udělat jasný a konzistentní krok. Cílem je zopakovat tento průlomový bod v roce 2022 po sérii obtížných závodů způsobených haváriemi a zraněními. Poté, co se plně zotavil po pádu v Německu, je Espargaro odhodlán vrátit se na trať a dohnat ztracený čas.
Silverstone bude šestým startem Stefana Bradla na RC213V v roce 2022. Němec nadále pracuje na vylepšování RC213V 2022 a na to se opět zaměří, protože Bradl opět nahradí Marca Marqueze. Bradl naposledy závodil v Silverstone v roce 2016 a v letech 2012 až 2014, kdy závodil s týmem LCR Honda, si na britské trati připsal tři umístění v první desítce.
Marc Marquez mezitím pokračuje v rekonvalescenci po operaci pravé pažní kosti. Osminásobný mistr světa nedávno dostal povolení k zahájení fyzioterapie po šestitýdenní lékařské kontrole po operaci.

Pol Espargaro
„Měl jsem dobrou přestávku, mohl jsem se zotavit ze zranění žeber v Německu a vrátit se k tréninku. Loni jsme v Silverstonu zažili skvělý víkend a já budu tvrdě pracovat, abych se pokusil tento výsledek zopakovat, ale čeká mě spousta práce. Je to trať, která nám loni vyhovovala, takže doufám, že druhou část roku začneme lépe než závody před přestávkou. Byla to skvělá přestávka, ale teď jsem připraven vrátit se k závodění a k týmu Repsol Honda.“

Stefan Bradl
„Vracíme se k závodění po dobré přestávce. Je to už nějaký čas, co jsem na Silverstonu závodil, takže dostat se zpět do tempa na trati bude jedním z našich prvních úkolů. Pak se můžeme pustit do skutečné práce o víkendu a zjistit, co je možné. Je fajn být zpátky při závodění, pauza byla příjemná, ale závodění v MotoGP se nic nevyrovná.“