KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rins po těžkém závodě devátý

Foto: Suzuki
Rins po těžkém závodě devátý
21.09.2022
 

Grand Prix Aragonie se ukázala jako velmi dramatické kolo, v němž si trvale rychlý Alex Rins řekl o solidní deváté místu.


Na rozpáleném španělském okruhu se sešla spousta diváků a v předzávodní přípravě narůstala silná atmosféra, která se skládala z operního zpěváka, dechovky a minuty ticha za královnu Alžbětu II. Jako jediný zástupce týmu Suzuki Ecstar po odstoupení Joana Mira byl Alex Rins odhodlán předvést výkon na vysoké úrovni a dosáhnout před domácími fanoušky dobrého výsledku. Když zhasla světla závodu na 23 kol, byl připraven zaútočit z devátého místa na startovním roštu, ale šokující velká havárie mezi Marcem Marquezem a Fabiem Quartararem nedala Rinsovi jinou možnost než provést úhybný manévr.
Díky svým rychlým reakcím a duchapřítomnosti se jezdec Suzuki vyhnul zasaženému Quartararovi, ale skončil na konci balíku. Po dalším incidentu mezi Marquezem a Nakagamim se pole rozletělo do stran, ale Rins dokázal zachovat chladnou hlavu, odrazit se a postupně stoupat pořadím. V desátém kole závodu se dostal na 12. místo a jel vynikajícím tempem. V tomto tempu pokračoval po celý závod a uzavíral co nejvíce mezer, až se dostal na deváté místo. V závěrečných zatáčkách se mu nakrátko podařilo obsadit osmé místo, ale v nájezdu na cílovou rovinku byl znovu dostižen a skončil na slušném devátém místě.
Tým Suzuki Ecstar se na trať vrátí již tento víkend v japonském Motegi. Testovací jezdec Takuya Tsuda, který měl jet na divokou kartu vedle Rinse a Mira, se místo toho postaví jako náhrada za zraněného Joana Mira.

Alex Rins
„Můj závod tak trochu skončil v prvním kole, protože po vyhnutí se Fabiovi jsem byl poslední. Snažil jsem se zůstat v klidu, zmenšit mezery a udělat pár předjetí. Nakonec jsem zklamaný, protože můj rytmus byl opravdu dobrý a mohl jsem mít pěkný výsledek, ale zároveň jsem docela spokojený, protože vím, že jsem udělal maximum pro to, abych se vrátil na deváté místo a získal zpět mnoho pozic. Na konci závodu jsem šel navštívit diváky a ti mi také zvedli náladu. Závody jsou nepředvídatelné a dnes to mohlo dopadnout mnohem hůř, takže do Motegi jeďme s pozitivním myšlením.“