vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rivola: Nedělám si starosti

Text: jnykm, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: Nedělám si starosti
10.10.2019
 

Manažer továrního týmu Aprilie hovořil o současné situaci i plánech pro sezonu 2020.


Massimo Rivola převzal vedení továrního týmu Aprilia na začátku letošní sezony, jak ale nyní říká, tým potřebuje ještě řadu dalších změn, aby se výsledkově dostal tam, kde by jej tento manažer chtěl vidět. Zároveň ale dodává, že rozhodně nečekal změnu během pár týdnů.

Rivola také potvrdil, že Aprilia investuje velké množství peněz jak do náboru nových lidí, tak i do samotného vývoje motocyklu. Od toho si slibuje jasné pozvednutí výkonnosti v následujících sezonách.

„Nedělám si rozhodně žádné starosti. Investujeme do tohoto projektu spoustu peněz, hledáme nové techniky a inženýry, abychom do celého projektu přinesli nový čerstvý vítr. Rozhodně si ale nemyslím, že by naším největším problémem byl výkon. Nám chybí především kombinace řady důležitých faktorů, výkonu není nikdy dostatek. Jsou okruhy, kde bychom samozřejmě více výkonu potřebovali, ale máme jiné slabé stránky, které nám činí mnohem větší komplikace na všech tratích. Naším cílem je pro rok 2020 vyrobit kompletně novou motorku, se kterou budeme získávat stabilní výsledky. Počítám s tím, že se zlepšení neprojeví hned, ale od druhé poloviny sezony bychom chtěli pravidelně dojíždět v Top 10,“ řekl Massimo Rivola.