vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Mugello bez diváků bude smutné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Rossi: Mugello bez diváků bude smutné
14.05.2021
 

Valentino Rossi komentoval zveřejněné rozhodnutí týkající se Grand Prix Itálie, která se pojede bez diváků.


Stejně jako další Grand Prix v první polovině letošní sezony i italská GP na tradičním okruhu Mugello se bohužel odehraje bez divácké účasti. Právě tuto skutečnost v uplynulých dnech oficiálně oznámili představitelé okruhu.

S ohledem na to, že právě Mugello patřilo k okruhům, kde míval italský závodník Valentino Rossi tradičně největší diváckou podporu, odpovídal na otázky týkající se této skutečnosti v podvečer závodního víkendu v Le Mans i samotný Rossi.

Dle jeho slov je to obrovská škoda, protože v Mugellu vždy panovala skvělá atmosféra, ale bohužel situace jiné řešení nedovoluje.

„Mugello je místo v kalendáři, kde bych řekl, že je to největší problém a nejvíce vidět, když tam nebudou fanoušci. Tato trať je doslova přírodní stadion. Jerez nebo Assen je podobný, ale Mugello je jediný okruh, kde diváky vidíte, i když jedete. Proto je to obrovská škoda, že tam letos nebudou. Ale rozhodně to neznamená, že tato skutečnost nějak ovlivní mé rozhodnutí týkající se budoucnosti,“ řekl Valentino Rossi.