vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.

Rossi opět bez bodů

14.09.2021

Valentino Rossi skončil v GP Aragonu na 19. místě, Jake Dixon ve 2. kole pádem předčasně ukončil závod.

Pro Petronas Yamaha Sepang Racing Team to byl náročný závod MotoGP, Valentino Rossi projel cílem na okruhu MotorLand Aragon až na 19. místě. Gran Premio de Aragon pro Jakea Dixona předčasně skončila po nešťastné havárii na studených pneumatikách již ve druhém kole.
Po zhasnutí světel si Rossi udržel 21. místo na startu a hned v úvodních zatáčkách získal jednu pozici. Ital se v počátečních fázích závodu usadil v konzistentním rytmu a těsně před polovinou závodu se posunul na 19. místo. Valentino dokázal toto tempo udržet na měkké zadní pneumatice po celý závod, ale nedokázal zmenšit odstup od jezdců před sebou a závod dokončil na 19. pozici. Rossi si nadále drží 21. místo v průběžném pořadí šampionátu s 28 body.
Dixonův druhý závod MotoGP se pro něj bohužel nakonec stal zklamáním. Brit dobře odstartoval a v úvodních zatáčkách se dokázal držet týmového kolegy Rossiho, ale pak ve čtvrté zatáčce nedobrzdil a ztratil. Přestože se Jake znovu zapojil do závodu a snažil se ostatní dostihnout, jeho tvrdá přední pneumatika ještě nebyla zcela zahřátá. To vedlo k havárii v 9. zatáčce ve druhém kole, která jeho závod předčasně ukončila.

Valentino Rossi
„Byl to těžký den na závěr těžkého víkendu na této trati, ale víme, že to není jedna z mých nejlepších tratí. Doufal jsem, že dnes budu bojovat o nějaké body, protože ve volném tréninku jsem se chvílemi dokázal držet v první patnáctce, ale při závodění s měkkou zadní pneumatikou jsem musel být na začátku velmi opatrný, abych jel plynule a nepřetěžoval zadní kolo. Věděli jsme, že papírově je tato pneumatika rychlejší než střední a tvrdá, ale čas, který jsme na začátku ztratili plynulým nasazením, byl příliš velký. Přesto jsem dokázal udržet konstantní tempo po celý závod, ale na body, což byl náš cíl, to nestačilo. Teď se už opravdu těším na závody doma příští víkend.“

Jake Dixon
„Až do havárie v závodě šlo všechno během víkendu docela dobře. Měl jsem pocit, že jsem neměl špatné první kolo a podařilo se mi udržet se Rossiho. Usadil jsem se za ním, ale pak jsem měl v prvním kole problém na výjezdu ze třetí zatáčky a to motorku rozhodilo. Ve čtvrté a páté zatáčce jsem vyjel z trati, znovu jsem se připojil asi půl sekundy za všemi a snažil se je dohnat. Když se podívám na data, neudělal jsem nic jinak, ale tvrdá přední pneumatika nebyla úplně zahřátá. S tím samozřejmě pomáhají zkušenosti, ale byla to moje chyba a chci se týmu omluvit. Chci poděkovat týmu a všem členům personálu za to, že mi dali skvělou příležitost absolvovat dva víkendy na motocyklu Petronas Yamaha SRT. Moc jsem si to užil.“