vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Petronas, nebo skončím.

Foto: Yamaha
Rossi: Petronas, nebo skončím.
21.05.2020
 

Valentino Rossi má před sebou dvě možnosti pro rok 2021, buď bude závodit v týmu Razlana Razaliho, nebo odejde do závodního důchodu.


Valentino Rossi hovořil na serveru motogp.com na téma svého pokračovaní v závodění. V rozhovoru přiznal, že má před sebou pouze dvě možnosti. Buď bude závodit v týmu Petronas Yamaha SRT, nebo skončí se závoděním.

Valentino Rossi
„Můj plán byl velmi jasný, znamenal něco změnit v mém týmu a počkat do léta, abych pochopil, zda bych mohl být konkurenceschopnější než vloni. Chci pokračovat v závodění, ale chci pokračovat, když budu silný. Bohužel, vzhledem k situaci se musím rozhodnout bez závodění. Je to trochu obtížnější. Musím více přemýšlet a pokusit se zjistit, jestli mám dost síly a motivace. Mám dvě možnosti, buď Petronas, nebo skončím. Myslím, že je to špičkový tým. Ukázali to minulý rok s Quartararem a Francem Morbidellim. Je to mladý tým se spoustou mladých lidí, ale zároveň má i lidi, které už znám. S Petronasem mají také skvělého sponzora. Myslím, že je to pro mne velmi dobrá volba. Nyní musím poslechnout sám sebe a rozhodnout se, zda jsem dostatečně motivovaný, abych pokračoval. Zatím jsme mluvili pouze s Linem Jarvisem a Yamahou, ale ještě ne přímo s Razlanem Razalim, ale jeho slova se mi opravdu líbila, protože jsou stejná, jako ta má. Nechci jít do Petronasu, jen abych jezdil svou rozlučkovou sezonu a po ní řekl „Ciao“. Pokud závodím, dávám do toho 100 procent. Chci závodit jen tehdy, když mám pocit, že mohu být konkurenceschopný a bojovat o pódium. To je jasné a souhlasím s Razlanem.“