vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Sachsenring: Zrušení by byla velká rána

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Sachsenring: Zrušení by byla velká rána
03.04.2020
 

Starosta městečka Hohenstein-Ernstthal si je vědom toho, že zrušení Grand Prix na Sachsenringu by bylo obrovskou ránou pro všechny místní podnikatele.


Zatímco v dubnových a květnových termínech se zatím škrtá jedna Grand Prix za druhou, pomalu umírá naděje i u pořadatelů, kteří mají nasmlouván u Dorny červnový termín. S ohledem na aktuální situaci v Evropě se totiž dá očekávat, že ani v červnu pořádání žádné Grand Prix nebude možné.

Toho si jsou vědomi i pořadatelé Grand Prix na německém Sachsenringu, kde sice doposud žádné rozhodnutí nepadlo ale ani tento termín velmi pravděpodobně nebude reálný.

Jak potvrdil nyní starosta městečka Hohenstein-Ernstthal, s ohledem na aktuální pandemii by bylo zrušení Grand Prix další obrovskou ekonomickou ránou pro celý region.

„Již teď má na ekonomiku regionu silný vliv pandemie koronaviru, pokud bude zrušena i Grand Prix, bude to další velká rána. Je zde spousta hotelů, pensionů, taxi služeb nebo dalších obchodníků, kteří již nyní trpí současnou krizí. Pokud nebude možné odjet Grand Prix, bude to pro ně další velká rána v podobě propadu tržeb. Spousta podniků zde s příjmy z GP víkendu počítala dopředu,“ řekl Lars Klüge.