KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Skvělá neděle pro Ducati

Foto: Ducati
Skvělá neděle pro Ducati
08.08.2022
 

Pecco Bagnaia si připsal úžasné vítězství v GP Velké Británie na okruhu Silverstone. Italský jezdec získal 200. pódium v MotoGP pro značku Ducati. Na stupních vítězů byl také třetí Jack Miller.


Ducati dosáhla dalšího významného milníku v Grand Prix Velké Británie, která se jela na historickém okruhu Silverstone. Díky vítězství Pecca Bagnaii, jeho čtvrtému v této sezoně, dosáhl výrobce Borgo Panigale svého 200. umístění na stupních vítězů v MotoGP.
Pecco, který startoval s pátým nejrychlejším časem, zajel bezvadný závod, kolo po kole budoval svůj návrat a nenechal si ujet soupeře. Z třetího místa, po Quartararově dlouhém kole, Pecco předjel nejprve týmového kolegu Jacka Millera a poté Alexe Rinse, ke konci závodu se ujal vedení a vydržel v něm až do cíle. Díky osmému vítězství v MotoGP se Pecco posunul na třetí místo celkového pořadí, 49 bodů za vedoucího Quartarara, a stal se třetím jezdcem Ducati, který s Desmosedici GP vyhrál více závodů v MotoGP. Zajímavé také je, že od GP Španělska pokud Bagnaia dojel do cíle, tak vždy zvítězil.
Aby byl tento den pro tým Ducati Lenovo ještě výjimečnější, na třetí stupínek pódia se postavil Jack Miller po vynikajícím výkonu, kdy v počátečních fázích závodu bojoval o první místo. Po této GP si australský jezdec také znovu upevnil pozici v šampionátu, v němž je nyní se 107 body šestý. Ducati si upevnila své vedení v pořadí konstruktérů s 91bodovým náskokem před Yamahou. Tým Ducati Lenovo je nyní zároveň druhý v pořadí týmů, jen dva body za vedoucím týmem.

Francesco Bagnaia
„Nečekal jsem, že dnes vyhraji. Až do včerejška bych byl spokojený s výsledkem v první pětce. Rozhodli jsme se závodit se střední přední pneumatikou, protože jsme si nebyli jisti, zda měkká vydrží až do konce, a zpočátku jsem s tímto rozhodnutím nebyl spokojen. V závodě se však ukázalo, že to byla správná volba, protože mi nakonec umožnila jezdit stále rychle, i když zadní pneumatika byla opotřebovaná. Chci poděkovat svému týmu, protože jsem se hodně trápil a díky jejich podpoře jsem dokázal vyhrát, což je jedno z nejlepších vítězství v mé kariéře.“

Jack Miller
„Po pětitýdenní pauze je příjemné být hned zpátky na stupních vítězů. Ve druhé polovině závodu jsem se začal trochu trápit s přední pneumatikou, což znamenalo, že se zadní pneumatika začala rychle opotřebovávat. Každopádně jsem s tímto výsledkem spokojený, motorka funguje dobře a od testu v Barceloně jsme udělali velký krok kupředu. Teď chci v tomto směru pracovat dál, abych byl stále silnější a silnější. V šampionátu jsme šestí, ale třetí místo není daleko.“