KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Startuje nová éra Razaliho týmu

Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team
Startuje nová éra Razaliho týmu
24.03.2023
 

Před týmem CryptoDATA RNF MotoGP je první závod s motocykly Aprilia.


Čekání je konečně u konce, protože mistrovství světa MotoGP 2023 odstartuje tento víkend Grand Prix Portugalska. Okruh nedaleko Portimaa bude hostit první závodní víkend roku a zároveň nový start týmu CryptoDATA RNF MotoGP. Jedná se o historický okamžik, neboť Miguel Oliveira a Raul Fernandez vyjedou na trať s historicky prvními stroji satelitního týmu Aprilia RS-GP.
Mistrovství světa MotoGP zahájí novou sezónu v Portugalsku, kde unikátní zvlněná horská dráha Autodromo Internacional do Algarve nabízí jedinečný závodní zážitek. Sezóna 2023 navíc přinese nový formát premiérové třídy, kdy se v každém z 21 kol pojede v sobotu odpoledne sprintový závod.
Všechny oči budou upřeny na místního hrdinu a jezdce týmu CryptoDATA RNF MotoGP Miguela Oliveiru. Oliveira, jediný portugalský jezdec ve startovním poli, se během letošních zimních předsezónních testů ve Valencii, Sepangu a Portimau postupně adaptoval na novou Aprilii RS-GP a touží předvést svůj talent před místními fanoušky. Jeho nový týmový kolega Raul Fernandez se mezitím snaží prosadit jako jeden z nejrychlejších motocyklových jezdců na světě, a to již od prvního kola, které se jede tento víkend.

Miguel Oliveira
„Mnoho lidí se mě ptalo, jestli se mi podaří zopakovat rok 2020 tady v Portimau, a já musím přiznat, že je to příliš optimistické. Bylo by to fantastické, ale je velmi těžké udělat něco zázračného. Přesto tuto možnost nevylučuji a jsem rád, že budu jezdit doma. Samozřejmě máme na čem pracovat, protože zatím nejsme nejsilnější. Každopádně stát se může cokoliv. Chci jít do víkendu objevovat motorku stále lépe a lépe a dobře se připravit na závod. To je můj cíl. Uvidíme, co se bude dít. Pokud budeme v pozici, kdy můžeme vyzvat, tak vyzveme. Ale pokud nebudeme, nebudu si to příliš brát k srdci a jen se pokusím odvést co nejlepší výkon a zajistit týmu dobrý výsledek.“

Raul Fernandez
„Abych byl upřímný, nemám od tohoto víkendu žádná zvláštní očekávání. Myslím, že první tři nebo čtyři kola budou hlavně na to, abych pochopil motorku, tým, abych se prostě všechno naučil. Nemáme stanoven žádný cíl, co se týče umístění. V prvních kolech si chci v podstatě jen zkusit užívat a po těchto třech, čtyřech prvních závodech budeme mít lepší představu o tom, na co se můžeme zaměřit. Doufám, že se nám podaří zopakovat ukázání našeho potenciálu jako během testu. Naše tempo zde bylo minule docela dobré, takže samozřejmě doufám, že se budu bavit a že se tato zábava promění ve slušný výsledek.“