vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Stoner – Ducati mě nerespektovala

Zdroj: Road Racing World, foto: Ducati
Stoner – Ducati mě nerespektovala
11.05.2021
 

Legendární Casey Stoner hovoří o královské kategorii MotoGP.


Bývalý australský závodník Casey Stoner, dvojnásobný Mistr světa královské kategorie MotoGP, se na stránkách Road Racing World vyjádřil k několika tématům současného závodění v královské kategorii, ale i zavzpomínal na dobu, kdy sám byl plnohodnotnou součástí MotoGP. „Dohoda s Hondou byla ve všech ohledech lepší než dohoda s Ducati, proč bych s nimi měl pokračovat? Nerespektovali mě,“ vzpomíná Casey Stoner na dobu, kdy odcházel od Ducati k Hondě. „Myslím, že Ducati stále zhoršuje způsob, jakým se stará o své jezdce. Nyní projevují nulovou loajalitu ke svým jezdcům, protože si opravdu myslí, že mají nejlepší motorku.

Australan Casey Stoner na konci sezony 2010 odešel od továrny Ducati k Hondě, a jak sám říká, stalo se to kvůli vnitřnímu pocitu uspokojení. „Nebudu lhát, možná jsem byl hloupý, když jsem odmítl poslední nabídku, kterou mi dali, ale dělám vše proto, že to miluji, ne protože miluji peníze. Vydělal jsem více peněz, než jsem si kdy dokázal představit, takže jsem s tímto rozhodnutím velmi spokojený.“

Legendární australské číslo 27 bojuje se syndromem chronické únavy, přesto dění v MotoGP sleduje. Cesta, kterou se královský šampionát vydal, ale není cestou, která by přesvědčila Stonera o správnosti. „Nelíbí se mi, jakým směrem se MotoGP vydalo. Chtěl bych, aby se jeho čistota vrátila místo toho, aby tolik elektroniky ovládalo motocykly a objevovalo se tolik křídélek, která drží přední kolo. Všechny motocykly jsou v zásadě vzájemné klony, proto jsou nyní tak vyrovnané,“ dodává Casey Stoner.