vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.

Takaaki Nakagami nejlepším jezdcem Hondy

09.06.2021

Nejlepším pilotem na motocyklu Honda se během pondělního testu v Catalunyi stal Japonec Takaaki Nakagami, jeho týmový kolega Alex Marquez zajel 15. čas.

Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami si v pondělí v Montmelu užil produktivní test a celodenní trénink zakončil na třetím místě celkové klasifikace. Za jasného slunečného počasí na severovýchodě Španělska strávil Taka celý den zkoušením různých dílů a nastavení, včetně nových aerodynamických komponentů a map motoru, aby zlepšil jezdecký pocit na svém RC213V. Podařilo se mu nasbírat cenné údaje, když absolvoval celkem 67 kol, přičemž jeho nejlepším časem byl 1:39,702, který zajel v polovině odpoledne.
Álex Márquez se v pondělí také vrátil na svůj domácí okruh v Barceloně. Pod slunečnou oblohou v Montmeluo jezdec týmu LCR Honda CASTROL tvrdě pracoval a zkoušel řadu nových dílů a nastavení, aby dosáhl cenných zlepšení pro nadcházející kola mistrovství světa. Španěl, který v neděli skončil na 11. místě ve své domácí GP, měl na okruhu Barcelona-Catalunya napilno a absolvoval celkem 70 kol, během nichž hledal řešení problémů s přilnavostí, které ho v letošní sezoně trápí. Álex skončil celkově na 15. místě, ale přesto byl jen o sekundu pomalejší než nejrychlejší čas dne, když zajel 1:40,054.

Takaaki Nakagami
„Dnešní den byl pro nás velmi důležitým testovacím dnem a můj pocit na kole byl celkově velmi dobrý a konzistentní po celou dobu. Bylo to mnohem lepší než o víkendu v Katalánsku. Testovali jsme mnoho věcí, včetně nových křídel a byly tam věci, které stojí za to zachovat. Takže celkově jsem s pocitem z motorky spokojený a chci poděkovat svému týmu, protože dnes bylo hodně rušno, až do šesti hodin a všichni moji mechanici tvrdě pracovali. Takže děkuji celému svému týmu a moc se těším na další závod v Německu.“

Alex Marquez
„Takže jsme měli jeden den testování a vždycky je příjemné být na trati a cítit se na motorce dobře. Upřímně řečeno, dnes jsem se cítil docela dobře a měl jsem méně problémů než během GP víkendu. Našli jsme několik opravdu pozitivních položek, ale jak jsme říkali celý víkend, náš hlavní cíl, kterým je snaha o zlepšení přilnavosti motorky, bude potřeba vyřešit o něco déle. Obecně jsme ale našli některá drobná řešení a malé položky, které můžeme zavést a které nám, jak doufám, pomohou v dalších závodech. Doufám, že se nám povedou dobré závody v Německu a Holandsku, abychom na dovolenou odjížděli s pozitivním pocitem a dobrými výsledky.“