KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tým WithU Yamaha RNF vyráží do Rakouska

Foto: WithU Yamaha RNF MotoGP Team
Tým WithU Yamaha RNF vyráží do Rakouska
18.08.2022
 

Darryn Binder a Andrea Dovizioso společně s týmem WithU Yamaha RNF MotoGP míří plni zvědavosti do Spielbergu.


Třinácté kolo mistrovství světa MotoGP 2022 se rychle blíží. Poté, co se tým WithU Yamaha RNF MotoGP a celý cirkus před necelými dvěma týdny v Silverstonu vrátil do akce po dlouhé letní přestávce, je celý tým připraven a dychtivý po dalším postupu tento víkend při Grand Prix Rakouska v malebném okolí Spielbergu.
Nováček ve třídě MotoGP Darryn Binder letos s každým kolem prokazuje strmou křivku učení, protože se na své YZR-M1 stále musí znovu učit všechny okruhy. Přestože se naposledy ve Velké Británii probojoval jen do první dvacítky, Jihoafričan stihl nasbírat spoustu zkušeností, na které se může tento víkend na Red Bull Ringu spolehnout.
Naopak Andrea Dovizioso se chystá ke svému předposlednímu závodnímu víkendu ve třídě MotoGP poté, co oznámil svůj předčasný odchod do důchodu. O to víc bude toužit konečně zase získat nějaké body, protože naposledy mu v Silverstone uniklo umístění v první patnáctce jen o pověstný „fous“. Ital má na rakouskou trať, kde v minulosti svedl několik historických bitev, hezké vzpomínky.
Závodní víkend začíná tradičně prvním volným tréninkem tento pátek v 9:55.

Andrea Dovizioso
„S okruhem v Rakousku mám spojené jen velmi důležité vzpomínky. Nevím, co tam dokážu s Yamahou YZR-M1, ale je to opravdu nádherné místo, okolí je nádherné, můžete dýchat čerstvý vzduch. Jsem rád, že se do Spielbergu vracím a znovu tam pojedu závod.“

Darryn Binder
„Jsem opravdu nadšený, že se chystám do Rakouska. V minulosti jsem tam vždycky rád jezdil a těším se na nové uspořádání po první zatáčce. Myslím, že to bude docela zajímavé. Už se nemůžu dočkat, až se tam dostanu. Díval jsem se na počasí, ale vypadá to trochu nejistě. Vypadá to, že je možnost deště, takže to může být hodně zajímavé. Těším se, co se bude dít.“