vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

U Petronasu testovali nové brzdové kotouče

Foto: Petronas Yamaha SRT
U Petronasu testovali nové brzdové kotouče
09.06.2021
 

Piloti týmu Petronas Yamaha SRT kromě standardní testovací práce zkoušeli nové brzdové kotouče.


Jezdci Petronas Yamaha Sepang Racing Teamu se v pondělí vrátili do práce a zúčastnili se jednodenního testu na okruhu Barcelona-Catalunya. Franco Morbidelli a Valentino Rossi skončili v konečném pořadí na osmém, resp. desátém místě.
Morbidelli se rozhodl zkrátit testování pouze na dopolední trénink, aby omezil zátěž pro své zotavující se koleno a během hodin strávených na trati ujel 29 kol. Ital se zaměřil především na zlepšení pocitu z nedělního závodu. Kromě toho testoval novou zadní pneumatiku spolu s novými brzdovými kotouči. Franco byl nejrychlejším jezdcem po část dopoledne, ale o polední přestávce, kdy se rozhodl svůj den uzavřít, byl na časomíře třetí s nejrychlejším kolem za 1:40,022. Vzhledem k tomu, že odpoledne nejezdil, spadl v pořadí na osmé místo.
Rossi zahájil svůj den hned po Morbidellim, když v dopoledním tréninku absolvoval 33 kol a po polední pauze 39 kol. Stejně jako u jeho týmového kolegy bylo dnes jedním z hlavních cílů Itala pochopit pocit z motocyklu ze včerejšího závodu, protože neměl takovou přilnavost, jakou očekával. Valentino během dnešního testování také vyzkoušel novou zadní pneumatiku, brzdové kotouče a nové nastavení zadního tlumiče. Rossiho nejrychlejší kolo ze 72 kol, které absolvoval, mělo hodnotu 1:40,050, což znamenalo desátý nejrychlejší čas dne.

Franco Morbidelli
„Dnešní dopolední test se nám vydařil. Náš testovací program byl krátký, nenajeli jsme tolik kol, protože jsme chtěli dávat pozor na mé koleno. I když ještě není stoprocentní, hojí se, a tak jsme se o něj chtěli jen trochu víc starat a snažit se ho dnes příliš nezatěžovat. Věci, které jsme vyzkoušeli, byly ale dobré a jsem s nimi docela spokojený. Použili jsme nové brzdové kotouče, které by mohly být zajímavé pro Rakousko a případně i pro další okruhy. Teď je čas si odpočinout a postavit se, co nejlépe posledním dvěma závodům před přestávkou.“

Valentino Rossi
„Byl to pro nás dobrý den, protože i když jsme neměli mnoho nových dílů k testování, měli jsme několik věcí a nastavení, které jsme chtěli vyzkoušet. Především jsme se snažili pochopit, proč jsme byli včera pomalejší než v tréninku. Dnes jsem byl více v souladu se čtvrtým tréninkem a warm upem. Poté jsme pracovali na motorce, pérování a zkoušeli různé věci. Na konci dne byl pocit pozitivní, byl jsem v první desítce, moje tempo bylo dobré a čas na kolo nebyl tak daleko od špičky. Dnes jsme vyzkoušeli nové brzdové kotouče, protože v Rakousku jsou brzdy hodně namáhané a pocit s nimi byl dobrý.“