vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Úspěšný test pro Marca Marqueze

Foto: Honda
Úspěšný test pro Marca Marqueze
17.01.2022
 

Marc Marquez absolvoval pozitivní test na okruhu Algarve v portugalském v Portimau.


Několik dní poté, co se Marc Marquez vrátil k ježdění na motokrosové trati, udělal další krok vpřed a v Portugalsku absolvoval celodenní testování s motocyklem Honda RC213V-S. Poprvé od vítězství v Grand Prix Emilia Romagna 24. října 2021 se Marc Marquez vrátil na závodní okruh, kde pokračoval v hodnocení vývoje a zlepšení své diplopie (dvojité vidění). Během dne absolvoval celkem 65 kol a se svým týmem mohl dále vyhodnocovat svůj aktuální stav před Mistrovstvím světa MotoGP 2022.

Osminásobný mistr světa měl především radost, že po nucené přestávce opět zažívá vzrušení z jízdy. Marquez během dne neohlásil žádné zásadní problémy se svou diplopií a odjížděl spokojený a optimistický s celodenní prací. Pozornost se nyní obrací k prvnímu předsezonnímu testu na malajském okruhu Sepang na začátku února, přičemž Marquez pracuje na tom, aby byl fit a připraven na návrat do svého týmu Repsol Honda a stroj MotoGP, Honda RC213V.

Marc Marquez
„Mám velkou radost, jednak z toho, že jsem se vrátil s motorkou na okruh, a také z toho, že se nám podařilo potvrdit pocity, které jsem měl na motokrosové motorce, i na silničním motocyklu. Je to skvělý pocit, pocit úlevy, protože když jsem jezdil, neměl jsem žádné potíže s viděním. Protože jsem dlouho nejezdil, všiml jsem si některých fyzických oblastí, kde mi trochu chybí, ale to je jen proto, že jsem nemohl mít obvyklou předsezónní přípravu. Je tu prostor pro zlepšení, ale pozitivní a zásadní informace z tohoto testu byla, že jsme si znovu potvrdili pocit, který jsme měli, když jsme poprvé sedli na motokrosovou motorku, a užili si dobrý pocit z rychlosti. Mám za sebou intenzivní den ježdění s dlouhými jízdami a s výsledky jsem velmi spokojen. Do začátku testování v Sepangu zbývají dva týdny, takže využiji příležitosti k zintenzivnění fyzické přípravy a tréninku na motorce.“

Video

Marc Márquez completes positive track test in Portimao