vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V Misanu povoleno 60 tisíc diváků

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
V Misanu povoleno 60 tisíc diváků
14.08.2020
 

Pro obě Grand Prix v Misanu bude povoleno celkem 60 tisíc diváků, v průběhu každého dne může být na trati přítomno až 10 tisíc fanoušků.


Všechny dosavadní Grand Prix restartovaného šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů se doposud jely zcela bez diváků a za přísných bezpečnostních opatření. Již více jak před měsícem ale představitelé okruhu Marca Simoncelliho v italském Misanu oznámili, že udělají maximum pro to, aby bylo možné na okruh pustit alespoň omezené množství fanoušků.

Nyní tyto plány potvrdila i místní vláda a celkově bude moci oběma Grand Prix v Misanu, které se pojedou na začátku září, přihlížet 60 tisíc diváků. Tato hodnota je ale samozřejmě absolutní, pořadatelé musejí vystačit s počtem 10 tisíc diváků na každý den, což znamená celkem 30 za jeden víkend. 

I tak je to samozřejmě skvělá zpráva pro všechny fanoušky, kteří měli doposud přítomnost na okruhu odepřenou.

„V průběhu každého dne můžeme mít na okruhu 10 tisíc diváků, ti budou závody sledovat z tribun, přírodní tribuny zůstanou uzavřeny. Přístup i parkování ke každé z tribun bude oddělené tak, aby nedokázalo ke kontaktům mezi lidmi z různých tribun,“ potvrdil mluvčí okruhu v Misanu.